Fonksiyon tuşlarını kullanmadan nasıl sistem tuşlarını kullanabilirim?

xwLOGAN

Kilopat
Merhabalar arkadaşlar, iyi bayramlar.
Monster Abra A5 v15.8.3 laptopumu ikincil bir monitör ile kullanıyorum. Klavyem Corsair K60 RGB Pro Cherry MX Low profile.
Yapmak istediğim şey Mac cihazlarda olan sistem temelde, klavyede F1, F2 tuşlarının altında yer alan ekran parlaklığı kısma, ses artırma ve kısma gibi tuşları FN tuşuna basmadan kullanmak istiyorum, birkaç araştırma yaptım kimi laptop cihazlarda bu BIOS'ta yer alan bir seçenek ile rahatlıkla yapılabiliyor lakin benim cihazım bu manada çok yetersiz kalıyor. Kullandığım klavyenin arayüz menüsüne baktığımda (iCUE) klavyemde de böyle bir seçeneğin olmadığını gördüm. Bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardım edebilirse çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim herkese :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptolarda BIOS menüsü kısıtlı olabiliyor. Klavye için de olmadığını belirtmişsiniz. Zor gibi duruyor. Güzel bir klavyeniz var. Bence uğraşmaya gerek yok.

Laptolarda BIOS menüsü kısıtlı olabiliyor. Klavye için de olmadığını belirtmişsiniz. Zor gibi duruyor. Güzel bir klavyeniz var. Bence uğraşmaya gerek yok.

Teşekkür ederim, klavyemi ben de seviyorum ama İngilizce bırakılmış uygulaması tuş atama ve makro var lakin uğraştım yapamadım belki de benim yetersizliğimdir diyerekten konu açtım ben de :)

Teşekkür ederim, klavyemi ben de seviyorum ama İngilizce bırakılmış uygulaması tuş atama ve makro var lakin uğraştım yapamadım belki de benim yetersizliğimdir diyerekten konu açtım ben de :)
Yok hocam. Videolara falan bakın. Çözersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı