Football Manager öğrenme tavsiyesi

HulkGercekmi

Decapat
Daha fazla  
Football Manager öğrenmek istiyorum. Oyuna girdiğimde her şey çok detaylı ve karışık gözüküyor. Bunları öğrenip alışmam için tavsiyeniz var mı? YouTube kanalı da olur.

Bu konuda bir çok video var ama şahsi tavsiyelerim şu şekilde:
1- Oyunu nasıl oynayacaksın? İlk takımın ile devam mı yoksa her teklif geldiğinde bir üst yada yan lige giderek mi?
2- İlk takım ile devam edeceksen, zaten hali hazırda bir takımın ve biraz transfer bütçen vardır. İlk önce antrenör ekibini incele. Antremanlar için 4 yıldız vermiyorsa kov. Kovma işlemini de şöyle yap. Örneğin hücum antrenörü baktın, anlaşma yap, yönetim kısıtlama getirirse mevcut kötü olanı kovup yeni anlaştığınla imza yapabilirsin. Bunu neden yazıyorum. İlk başta bakıp kötü hocaları kovdun, yenisi 40-50k maaş ister, yönetim kabul etmez kalırsın antrenörsüz :)
3-Bir taktik belirle ve plana sadık kal. Lig başlamadan 8-10 hazırlık maçı yapmaya çalış. Takımın taktiğe ve uyuma girmesi zaman alacaktır.
4- Takım raporunu incele. Zayıf kaldığın pozisyonlara oyuncu ara. Bütçe yetersiz ise, sözleşmesi sona eren yada erecek olanlara yönel. Saphir taider diye boşta bir adam almıştım orta sahaya. müthiş çıkmıştı. Pione sisto, gelson martins, santiago munoz bunlar hep ucuza kapattığım sonra güzel paralara sattığım adamlar oldu.
5-Eğer oyunu her teklif geldiğinde başka lige giderim diye oynarsan, ekiple çok oynamana gerek yok. Muhtemelen real barça takılıyorsundur ve o takımların çoğu zaten mükemmel seviyede iyi. Hiç transfer yapmasan bile alt yapıdan gelenlerle yürürsün.

Şimdilik bu kadar :)

Bu konuda birçok video var ama şahsi tavsiyelerim şu şekilde:
1- oyunu nasıl oynayacaksın? İlk takımın ile devam mı yoksa her teklif geldiğinde bir üst ya da yan lige giderek mi?
2- ilk takım ile devam edeceksen, zaten halihazırda bir takımın ve biraz transfer bütçen vardır. İlk önce antrenör ekibini incele. Antrenmanlar için 4 yıldız vermiyorsa kov. Kovma işlemini de şöyle yap. Örneğin hücum antrenörü baktın, anlaşma yap, yönetim kısıtlama getirirse mevcut kötü olanı kovup yeni anlaştığınla imza yapabilirsin. Bunu neden yazıyorum. İlk başta bakıp kötü hocaları kovdun, yenisi 40-50k maaş ister, yönetim kabul etmez kalırsın antrenörsüz :)
3-bir taktik belirle ve plana sadık kal. Lig başlamadan 8-10 hazırlık maçı yapmaya çalış. Takımın taktiğe ve uyuma girmesi zaman alacaktır.
4- takım raporunu incele. Zayıf kaldığın pozisyonlara oyuncu ara. Bütçe yetersiz ise, sözleşmesi sona Eren'ya da erecek olanlara yönel. Saphir taider diye boşta bir adam almıştım orta sahaya. Müthiş çıkmıştı. Pione sisto, gelson martins, santiago munoz bunlar hep ucuza kapattığım sonra güzel paralara sattığım adamlar oldu.
5-eğer oyunu her teklif geldiğinde başka lige giderim diye oynarsan, ekiple çok oynamana gerek yok. Muhtemelen real barça takılıyorsundur ve o takımların çoğu zaten mükemmel seviyede iyi. Hiç transfer yapmasan bile altyapıdan gelenlerle yürürsün.

Şimdilik bu kadar :)

Teşekkür ederim. Bir takım seçip onunla devam etmeyi düşünüyorum. Bu yazdıklarınızı deneyeceğim. Teşekkürler tekrardan.

Geri
Yukarı