Force Feedback özelliği nedir?

ETS 2 de falan özel ayar gerekiyor evet. Ama hocam zevkli olmaz siz şu an yeni direksiyon seti alıcağınız için heyecanlısınız belki o yüzdendir lakin şöyle düşünün. Aracınız sağa kayıyor. Siz normalde FFB olanda tam kontrol hissederken V902 de ise hala düz gider miş gibi bir his hissedersiniz fark etmeniz için ekrana ve direksiyonun titreştiğinden anlarsınız belki ama Logitech size hissettirir. Ben de böyle bir model alacaktım araştırdım ve dandik olduğunu gördüm:

rush RW900r​

Hatta dffnin en güzel örneği:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu mesela V902 de yok olamaz mesela.

5000 TL'ye sıfır T150 alın.
FFB olarak G29 ile aynıdır hatta G29'dan biraz daha pürüzsüz hissiyata sahiptir. Sakın V902 gibi oyuncakları almayın pişman olursunuz. Hem oyunlar için desteği yok hem de yaylı potansiyometreden ibaret bir plastik yığınıdır.
Ayrıca FFB'yi açıkladığım ve önerdiğim setleri içeren rehber:
FFB bir direksiyon setinin olmazsa olmazıdır. Direksiyon setindeki direksiyon simidi ne ise FFB odur. Yani FFB'siz set almak direksiyon seti yerine oyuncak almakla eş değer olacaktır.

Peki hocam sağ olun kararımı değiştirdim 2. el G29 alacağım.

hocam nasıl bir fark oluyor örnek verebilir misin
Sola-sağa çevirirken G29 daha tırtıklı hissiyat verir. Ayrıca G29 dişli olduğundan dolayı belli bir süre sonra aşınıp ortada deadzone bırakacaktır. Bu durumda da araç titreşimi varken set yüksek düzeyde tıkırtı sesi çıkaracaktır. Ancak bunlar belirgin büyük farklar değildir. En belirgin fark T300'den itibaren başlıyor.

PcL1OWBVk2n6whLm.jpeg.jpg
HdHQ6V3LNXTxR1JQ.jpeg.jpg
WOWZcP2UveLVM56R.jpeg.jpg

g29racingwheel_4.jpg
71UL-rbg4IL._AC_UF350,350_QL80_.jpg
CarX-Drift-Racing-Online-How-to-Upgrade-Thrustmaster-T150-TMX-and-T300-Thrustmaster-Wheels-Gui...jpg

Son düzenleme:
Sola-sağa çevirirken G29 daha tırtıklı hissiyat verir. Ayrıca G29 dişli olduğundan dolayı belli bir süre sonra aşınıp ortada deadzone bırakacaktır. Bu durumda da araç titreşimi varken set yüksek düzeyde tıkırtı sesi çıkaracaktır. Ancak bunlar belirgin büyük farklar değildir. En belirgin fark T300'den itibaren başlıyor.
t150de yarı dişli ölü bölge olur o zaman? Peki ölü bölgeyi kaldırmanın bir yolu varmı ?

t150de yarı dişli ölü bölge olur o zaman? Peki ölü bölgeyi kaldırmanın bir yolu varmı ?
T150'de böyle bir sorunla karşılaşanı duymadım. Yarı dişli kısmı G29'un helikal dişlisinden farklı olarak düz ve geniş yarıçaplı. Bu da aşınma durumda hissedilen boşluğu azaltıyor. Örneğin DFGT de G25/27/29/920/923'ün aksine helikal olmayan düz dişli kullandığından dişli aşınmasına bağlı tıkırtı sorununu yaşayan pek kimse yok. Ancak DFGT zaten sesli bir cihaz olduğundan fark edilmemiş de olabilir. Ölü bölgeyi kaldırmanın yolu dişliyi değiştirmek olabilir. G29 özellikle F1 oyunlarında çok sesli ve tıkırtılı olmasıyla meşhurdur ancak ETS gibi az FFB ve daha az hızlı direksiyon hamleleri gerektiren oyunlarda tırtıklanma pek hissedilmez.

Geri
Yukarı