Format Atamama Sorunu

Daha fazla  
Efendim H55 çipsetli bir anakart aldım. Mükemmel ve hızlı her şey güzel ancak format atamama sorunum devam ediyor. Bundan önce de Esonic marka 1156p anakart almıştım. Sorunum format için Windows logosu geliyor devamı bir türlü olmuyor reset atıyor kendi kendine. Ide encached ve Ahci bütün ayarları denedim. En son anakart ithalatçısı RAM'ler 4x2 olursa sıkıntısız kurulum yaparsın demişti. Önceki anakart satıcısı da öyle demişti. Tek slot varken iki adet 4x2 1333 MHz RAM de aldım. Kingston marka ince modelden aldım. Bu kez aynı sorunu yaşamaya devam ettim. Anakart ithalatçısı Kingston'un menşei sordu China deyince Tayvan olsaydı açardı dedi. RAM seçiyormuş böyle bir şey mümkün mü? RAM satan arkadaş alakası yok dedi ama Thaiwan menşei ile değiştirebileceğini söyledi. Pazartesi kargolayacak ama bu sorun acaba işlemcide falan mı diye çıkamadım işin içinden. Bundan önceki anakartta aynı işlemciden arkadaşta vardı denedik onda da format atamamıştı. Harddisksiz bile format ekranına giremiyor. CD'den çalışan XP'de masaüstü simgeleri gelmiyor fare imleci var ve donmuş oluyor. Windows 8 PE'de ise dosyalar yüklenirken %70'lerde donup kalıyor. İlk denemelerimde Windows boot simgesinde 15 dk kadar donmuştu sonra sorry yazmıştı. XP kurayım masaüstünden Win 7 kurarım dedim bu kez de biçimlendirmek için F basın yazıyor tıklayınca değişiklik yapmadan direkt reset atıyor. Sizce de RAM olarak Hi Level Thaiwan malı takıldığında format atılabilir mi cihaza?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı