Format Atarak Windows 8.1 Yükledim ama Disk E Görünüyor

Yunus Emre Koç

Hectopat
Yer
Çerkezköy
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar win8.1 format atım sorunsuz kullanıyorum kasmasız filan neyse ben format atarken 2 diskide sildim baştan oluşturdum etim ama şöyle bir şey var ;
Ben de size sorunumu resim yoluyla gösteriyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
32 Bit olarak indireceksin, ayrıca 32 bit önermem 64 bit atabileceksen 64 bit at.

Bende de bir kez böyle oldu.Açmaya çalıştım.Biçimlendirme seçeneği geldi.
Biçimlendirdik den sonra sorunsuz şekilde kullandım.Acaba aynı sorun mu ?

Bende de öyle diyor anlatabilir misin nasıl yapacağı mı?

1. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz (Tabi masaüstünüzde bilgisayarım yok ise öncelikle Masaüstüne Sağ tık>Kişiselleştir>Masaüstü Simgelerini Değiştirin> Bilgisayar seçeneğinin başındaki kutucuğu işaretle Uygula-Tamam Masaüstünüze Bilgisayarım Simgesi Gelecektir.)
  2. Bilgisayarım > Özellikler Yönet Sol taraftaki dikey pencereden Disk Yönetimi sağ taraftaki bölümden
  3. Windows C: (İşletim Sistemimiz Olan) üzerine sağ tıklayıp Birimi Küçült diyoruz küçültme alanı sorgulanıyor diye bir ekranda kısa bir süre bekledikten sonra açılan ekranda dilediğimiz büyüklüğe sahip olacak ayırmayı gerçekleştiriyoruz.(En Büyük değeri verebilirsiniz yani en fazla yarısı bölebiliyoruz.)
    1. Küçült Butonuna bastıktan sonra alt kısımda Ayrılmamış diye bir kısım göreceksiniz bunun Üzerine sağ tıklayıp yeni basit birim diyoruz.
    2. Açılan ekranda ileri diyerek işleminize başlayabilirsiniz birim boyutlarını belirt denilen ekranda hiç bir değişiklik yapmıyoruz yani en büyük boyut seçilidir zaten.
    3. İleri diyoruz Sürücü harfi ya da yolu ata kısmında "Şu sürücü harfini ata: D diyorum siz değişik başka bir harf verebilirsiniz. ileri diyoruz. Bölümü biçimlendir ekranında ikinci seçenek işaretli olacak. Yani bu birimi aşağıdaki ayarlarla biçimlendir
    Dosya sistemi:NTFS NOT: Alıntıdır.

Söylediklerini yaptım yeni bir disk filan gelmedi diskim C 'nin Ram 'i düştü 68 GB oldu

1- Gördüğüm kadarıyla ekran kartınız paylaşımlı. Bundan böyle.

2- E: diskini biçimlendirene kadar sadece E: yazacak. E: diskini biçimlendirmeniz gerek.

3- Programları 32 bit diye indirmek zorundasınız. Orada "32 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci" yazıyor. Bu, 32 bit işletim sistemi çalıştırıyorsunuz, 64 bit destekli işlemciniz var demek. Yani sisteme 64 bit kurabilirsiniz.

Tamam da benim diskim C 'nin rami düştü Arkadaşın dediğini yapınca nasıl E 'yi biçimlendiririm ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…