Format Atarken Elektrik Gitmesi Sonucu Bilgisayar Açılmama Sorunu

Serfemos

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. CTRL + ALT + DEL yaptım shifte basılı tutarak yeniden başlattım ve Windows 10 menüsü gibi bir yer geldi. Oradan "Bilgisayarı Sıfırla"yı seçtim ve bilgisayara format atılıyordu. Sonra bir anda elektrikler gitti ve bilgisayar kapandı. Ben de neyse akşam gelince bakarım dedim ve gittim. Akşam geldiğimde ise bilgisayarı başlattım ve anakartın logosu geldi, Asus yazısı çıktı ve Windows'un başlarken dönen yuvarlağı çıkmadı. Sonra bilgisayar kapanıp yine açıldı ve böyle tekrar ediyor. Elektrikler gidince galiba Windows format atarken yarım kaldı diye silindi. Masaüstü açılsa Windowsu kuracağım, yine de açılmıyor. Diğer bilgisayara geçtim oradan yükleme medyası oluştur dedim. 3 saatte anca %28 oldu çok uzun sürüyor, illa BIOS'tan mı kurmam gerek? İnternette biraz araştırma yaptım, güvenli modda aç diyor. Onun için şifre ekranı gelmesi gerekiyor. Bende ise sadece anakart logosu gelip gidiyor. Lütfen yardım edin, güvenli modda başlatabilirsem kurabilirim Windows'u tekrar. Olmazsa bilgisayarcıya gideceğim. Zaten bilgisayarı Windows 8.1 Pro'dan Windows 10 Pro'ya yükselttiğime bin pişman olmuştum. Başlat menüsü açılmıyor, hata veriyor, arama yeri açılmıyor çok hatalıydı. Bin pişmanım geçtiğime.

Bilgisayarın Özellikleri:
  • Anakart: Asus H61M-K
  • Ekran Kartı: Asus GT 730 4 GB (Paylaşımsız)
  • İşlemci: Intel Core i7 3770
  • Harddisk: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM Harddisk
  • RAM: Kingston 16 GB RAM
  • Güç Kaynağı: 450 W
  • İşlemci Soğutucu: Intel Stok Fan
  • Kasa: GT-R Black Edition Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
  • DirectX: 11.2
Bilgisayarı internet sitesi N11.com' dan almıştım daha detaylı incelemeniz için link atayım isterseniz.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler. Saygılarımla. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek yapmanız gereken USB ya da DVD'ye başka bir bilgisayar ile .ISO Windows dosyası yazdırıp format atmak. "İlla BIOS'tan mı kurmam gerek?", insanlar niye bundan kaçınıyor anlam veremiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı