Format atarken sökülmesi gereken şeyler var mı?

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
Bazılarımız için ne kadar basit olay olsa da bu işleri abim bakıyordu o yüzden hiç bilgim yok. Aşağıdaki maddelere ayırdığım sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

- Bir arkadaş dedi ki Windows kurulu olmayan depolama aygıtını çıkarmalıymış yoksa ilgili aygıtı görmez demişti hatta silmek istemediğin dosyalar silinir demişti.

- Formatlarken diğer depolama aygıtı da silinir mi? Bunu engellemenin yolu var mı? İçinde önemli şeyler var.

- Format öncesi Ethernet kablosunu sökmek veya interneti kesmek gerekli mi?

- Format sonrası olası internete bağlanmama sorunu için ne yapmalıyım? Ethernet driverini USB belleğe atıp kurun diyorlar ama bazı kişiler USB aygıtlarını görmeme gibi sorunlar yaşamış.

Format ekranında genelde GB boyutlarıyla anlaşılıyor. Harf çıkmıyor. Eğer UEFI kuracaksan çok fazla disk olunca hangisiydi diye kalabiliyor bazı arkadaşlar. Yaşandı bunlar hep:)

Benim için ilk olacak o yüzden bu sorularım. 😅

Windows 10 kurulu olduğu 150 GB SSD ve oyunlar vs yer aldığı 1 TB HDD kullanıyorum bunların bölüntüleri yok o yüzden boyutundan hangisini seçmem gerektiğini anlayacağımı umuyorum.

Benim için ilk olacak o yüzden bu sorularım. 😅

Windows 10 kurulu olduğu 150 GB SSD ve oyunlar vs yer aldığı 1 TB HDD kullanıyorum bunların bölüntüleri yok o yüzden boyutundan hangisini seçmem gerektiğini anlayacağımı umuyorum.
Technopat’ın bence en yararlı rehberi buydu. Bunu izle mutlaka ve panik yapma hiç. Gayet adım adım hepsini halledersin. Aç tablet ya da telefondan bu rehberi. Durdura durdura adım adım ilerlersin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı