Format atarken "yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık" hatası

AliOsman1302

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1 CD ile format atak istiyorum ama yeni bir bölüm olusturamadik veya mevcut bir bölüm bulamadık daha fazla bilgi için kurulum defterine bakın diyor. Lütfen yardim edin.

Kurulum ekranında Shift+F10 ile CMD'yi açın. Sırasıyla şu komutları girin;

diskpart
list disk
select disk 0 (harddiskinizde kaç bölüm varsa partition numarasını seçip tek tek silin)
clean
create partition primary
active
format fs=NTFS quick
assign
exit

İşlemlerden sonra sorunsuz bir şekilde kurulum yapabilirsiniz. USB 3.0 portundan kurulum yapıyorsanız 2.0 portuna takıp kurulumu gerçekleştirin. SATA modunun BIOS'tan ACHI olarak seçildiğine emin olun.

Edit: DVD'den kurulum gerçekleştiriyormuşsunuz. Eğer düzelmezse USB ile kurulum gerçekleştirin.

Tamam teşekkür ederim deneyecegim.

Kurulum sırasında derken hangi diske kuracağımızı seçtiğimiz alanda mi Shift+F10 yapacagiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam bir de Select Disk sayısında orada kaç tane disk varsa onu mu yazacağız? Orada 5 tane disk vardı yazdım Partition'dan sonrasında CMD komutları kabul etmedi.

Kurulumu yapmak istediğiniz diski alt bölümden sil deyin daha sonra tekrar ayni disk ile ilerleyin verileri silmeden hatadan kurtulacaksınız uyarı vs verebilir aldırış etmeyip devam edin. Kurulum tamamlanacaktır.

İyi Günler USB ile SSD ye işletim sistemi kurmaya çalışırken bu hata ile karşılaştım yardımcı olursanız sevinirim...

Dosya Ekleri

• 15843513705975206579344114822418.jpg
    15843513705975206579344114822418.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 525
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı