Çözüldü Format atılırsa Windows 11 lisansı gider mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barış yavuz

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp victus oyuncu laptop
İşlemci: Intel core i513500h
Ekran kartı: rtx4050
Ram: ddr4 8×2
144hz ekran
Bilgisayarda virüs var mı yok mu şu an pek emin değilim bende risk etmemek için format atmak istiyorum ama Windows 11 gibi şeyler gider mi ne gider format atınca sadece yüklü uygulamalar mi gider?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Komut istemcisini çalıştırın,
"slmgr -dli" komutunu girin,
açıklamada RETAIL, OEM veya VOLUME_MAK çıkacak. OEM'se formattan sonra lisans sıfırlanmaz.
Denetim masası veya RevoUninstaller kullanın o zaman neden pcyi formatlıyorsunuz.
Babam bilgisayarımı kullanırken biseyler yaptı ami naptı bilmiyorum aniden kasmaya başladı rtx 4050 var i5 13500h var ama bütün oyunlarda biranda kasmaya başladı.

Technopat YouTube kanalında bu kadar rehber varken burada soru sormanız garip hocam yanlış anlamayın. Her detayına kadar @Recep Baltaş ve @Ali Güngör ağabeylerimiz anlatıyor. Tabii takıldığın konuları sorabilirsin. Bana düşmüyor bunu söylemek.

Ayrıca Format atarsanız lisans Retail ise gider ama OEM ürün anahtarı ise gitmez.

Benim Windows'um retail fakat sıfırladığımda tekrar ürün anahtarı istemedi microsoft hesabım kayıtlı bile değildi üstelik.Ancak (sıfırladığım için bu şekilde olmuş olabilir) otomatik girdi ürün anahtarımı.Format atma şansım yoktu zaten Windowsun sattığı flash düzgün çalışmıyordu!!!!
Ventoy kullan hocam en rahatı.

Ben diskteki oyunları kaldırmada da sıkıntı yaşıyorum sadece diskteki dosya oyunları kaldırma nasıl yapılır Windows 11 kurulu aldım anahtar falan yok.

Hocam ayarlardan sıfırlama(virüslere karşı çok fazla şüpheniz varsa çok önermem) veya oyunları farklı bir diske kurabilirsiniz ama çok uzun sürer olmadı en son çare olarak sıfır format atarsınız bir gününüzü oyunları yüklemekle geçirirsiniz.

Komut istemcisini çalıştırın,
"slmgr -dli" komutunu girin,
açıklamada RETAIL, OEM veya VOLUME_MAK çıkacak. OEM'se formattan sonra lisans sıfırlanmaz.
Tamamdır teşekkürler.

Görev yöneticisini açıp tüm işlemlerin ekran görüntüsünü atabilir misin?
Şimdi pek müsait değilim daha sonra atabilirim.
Benim arkadaşım var ben yaparım senin için dedi hızlandırmayi ben laptopu w11 kurulu aldım sadece sifirlasam gider mi diye merak ettim.

Gerçi hiçbirimiz sorunun cevabını vermedik.Sorduğun soruların cevabı şu şekilde Anakartın chipset sürücüleri gider ekran kartı sürücüleri gider ve tüm cihazlarının sürücüleri gider.Bunların bir kısmını windows yükler anakart chipseti ve ekran kartını sen güncellersin. Bence Antivirüs programları çok iyi iş yapıyor ürün anahtarın yoksa direk antivisür kurmalısın.

Gerçi hiçbirimiz sorunun cevabını vermedik.Sorduğun soruların cevabı şu şekilde Anakartın chipset sürücüleri gider ekran kartı sürücüleri gider ve tüm cihazlarının sürücüleri gider.Bunların bir kısmını windows yükler anakart chipseti ve ekran kartını sen güncellersin. Bence Antivirüs programları çok iyi iş yapıyor ürün anahtarın yoksa direk antivisür kurmalısın.
Tamam çok teşekkürler.

Ben diskteki oyunları kaldırmada da sıkıntı yaşıyorum sadece diskteki dosya oyunları kaldırma nasıl yapılır win 11 kurulu aldım anahtar falan yok.
Diskteki oyunları Denetim masasından program kaldırdan kaldırmalısın daha sonra Bilgisayarım'dan diske girip program dosyaları (x86)) yada 64 bittedir oyunlar ordanda klasörünü silersen oyun tamamen gitmiş olur.

Geri
Yukarı