Format atmaya çalışınca "kurtarma alanı bulunamadı" hatası

Utkuilker

Decapat
Daha fazla  
Benim eski bir laptopum var 30 GB alanı olduğu için güncelleme falan yapamıyordum, o yüzden 120 GB SSD aldım. Ondan sonra disk birleştirmeye karar verdim ama disk genişletme aktif değildi. Araştırdığımda minitool diye bir program indirdim ama orada da extend yapınca yeterince alan yok hatası veriyor, o yüzden C diskini boşaltmaya çalıştım. C diskini boşaltmak için elimden geleni yaptım ama sadece 1 GB yer açabildim. Bir de ayarlardan format atmada ilk deneyişimde alan hatası veriyordu şimdi de kurtarma alanı bulunamadı diyor. Nasıl bu işin içinden çıkabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli dosyanız yoksa temiz kurulum yapabilirsiniz. Windows'un içerisindeki sıfırlama, yükseltme vb. ayarları kullanmayın, sağlıklı değil.

Önemli dosyanız yoksa temiz kurulum yapabilirsiniz. Windows'un içerisindeki sıfırlama, yükseltme vb. ayarları kullanmayın, sağlıklı değil.

Tamamdır sağ olun deneyeceğim çalışırsa haber veririm.

Şey rehberde C diskinden 8 GB ayırıyorya bunu D diskinden ayırsak sıkıntı olur mu?

Şey rehberde C diskinden 8 GB ayırıyorya bunu D diskinden ayırsak sıkıntı olur mu?
Çünkü c diskinde 2 gb alan var sadece

Son düzenleme:

Çünkü c diskinde 2 gb alan var sadece

İstediğiniz diskten ayırabilirsiniz. Format esnasında, disk biçimlendirme ekranına gelince ayırdığınız kısmı silmeyin yeterli. Aksi takdirde format işlemi yarım kalır..

tamamdır

Şimdi CMD bölümüne nereden giriyorum çünkü burada yok internetten baktığımda burda vardı ama bende gözükmüyor sebebi ne olabilir?

Dosya Ekleri

• 16949038025383356781518736353998.jpg
    16949038025383356781518736353998.jpg
    122,7 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı