Format attım sizce virüsler gitmiş midir?

680795

Femtopat
Yanlışlıkla bir program indirdim sonra VirusTotal'de arattım. 1 tane istenmeyen yazılım vardı, bende anti virüs yükledim ve virüsü etkisiz hale getirdim. Sonra içime sinmedi bir de format attım, isterseniz VirusTotal sonuçlarını da atabilirim. Sizce virüsleri gittimi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlışlıkla bir program indirdim sonra VirusTotal'de arattım. 1 tane istenmeyen yazılım vardı, bende anti virüs yükledim ve virüsü etkisiz hale getirdim. Sonra içime sinmedi bir de format attım, isterseniz VirusTotal sonuçlarını da atabilirim. Sizce virüsleri git

Format attığınızda eski dosyalarınızı geri yüklediyseniz (Dosyaları yedeklediyseniz program gibi şeyleri) virüsler kalmış olabilir.

Yanlışlıkla bir program indirdim sonra VirusTotal'de arattım. 1 tane istenmeyen yazılım vardı, bende anti virüs yükledim ve virüsü etkisiz hale getirdim. Sonra içime sinmedi bir de format attım, isterseniz VirusTotal sonuçlarını da atabilirim. Sizce virüsleri gitti mi?

Hocam size önerim antivirüs programlarına çok güvenmeyin. Hiçbir antivirüs programından yarar görmedim 5 senedir. Belki linç yiyeceğim ama çok güvenilen Kaspersky'i bile her indirdiğimde Görev Yöneticisi'ni bile açamaz hale geliyordu bilgisayar. Antivirüs programları genelde virüs sokuyor. Ve virüs zannettiğiniz kadar kötü bir şey değil. Tabii yaptığınız şeylere bağlı ama genel olarak normal bir kullanıcıysanız başınıza çok kötü bir şey gelme olasılığı düşük. Formattan sonra da silinir zaten girdiyse bile. Ama virüsten korkuyosanız antivirüs programı indirmeyin. Ve şu programlara para harcamadan virüsleri defetmiş bir insan var mı acaba çok merak ediyorum.

Hocam size önerim antivirüs programlarına çok güvenmeyin. Hiçbir antivirüs programından yarar görmedim 5 senedir? Belki linç yiyeceğim ama çok güvenilen Kaspersky'i bile her indirdiğimde Görev Yöneticisi'ni bile açamaz hale geliyordu bilgisayar. Antivirüs programları genelde virüs sokuyor. Ve virüs zannettiğiniz kadar kötü bir şey değil. Tabii yaptığınız şeylere bağlı ama genel olarak normal bir kullanıcıysanız başınıza çok kötü bir şey gelme olasılığı düşük. Formattan sonra da silinir zaten girdiyse bile. Ama virüsten korkuyosanız antivirüs programı indirmeyin. Ve şu programlara para harcamadan virüsleri defetmiş bir insan var mı acaba çok merak ediyorum.

Bu arada virüs kötü bir şey değil derken tabii ki kötü ama bu kadar kafaya takacak derecede önemli değil. Bilgisayarına kalıcı hasar vermez sıcaklıklara dikkat ederseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı