Format ekranında disklerin görünmemesi

JustChamp

Femtopat
Daha fazla  
Selam hocam, Windows 10 kullanıyorum, 1.5 hafta önce dizüstü bilgisayarımı 2 gün boyunca hiç açmadım, 2 gün sonra açıldığında ise ASUS yazısında kaldı ve açılmadı. Normalde ASUS yazısı geldikten 5 saniye sonra dönme işareti gelir ve sonrasında Windows açılırdı. Dönme işareti falan yoktu ASUS yazısında 10 dakikadır kaldı. 10 dakika sonrasında otomatik BIOS EZ Mode açıldı. (F2 falan basmadım)

Bir gün boyunca kapatıp açmayı, kurtarma moduna geçmeyi falan denedim fakat klavyem çalışmıyor gibiydi (aslında çalışıyor) F2, Del, F10, F11 bastığımda hiçbir şey olmuyordu. F2 basınca BIOS falan açılmyordu yani 10 dakika sonrasında kendiliğinden açılıyordu. Daha sonrasında USB ile format atmayı denedim. Format ekranı geldi fakat disk ekranında hiçbir diskim gözükmüyordu. 1 tane sürücü gözüküyordu o da 0.0 MB olarak gözüküyordu, altta da buna Windows kurulamaz yazıyordu. Yenile'ye bastığımda o da gidiyordu.

BIOS'ta başta hard diskimde gözükmedi fakat sonrasında gözüktü. 1000GB olarak gözüküyordu BIOS'ta hard diskim 1000GB. Daha sonrasında bunu defalarca denedim yine aynı sonuç aldım. Sonrasında umudumu kaybedip 2 gün boyunca hiç ellemedim. Sonra tekrar bir deneyeyim dedim ve sorunsuz açıldı Windows. Verilerim yerli yerinde duruyordu. Önemli verilerimi başka bir USB'ye yedekledim ve artık sorunun olmadığını düşündüm ve bilgisayarı kapattım format atmak için. Açtığımda ise dönme işareti gelmedi yine ASUS yazısında kaldı ve 10 dakika sonra BIOS açıldı.

USB taktım ve boot denedim, yine disk ekranında hiçbir şey gözükmüyordu. Kapattım ve normal açmayı denedim, açılmadı bir daha. 1 gün sonra tekrar denedim ve sorunsuz açıldı ilk denemede. Şu an o laptopta yazıyorum muhtemelen kapattığımda yine açılmayacak. Burada bir konuda disk görünmediğinde bir sürücü indirin onu kurun o ekranda yazıyordu o sürücüyü indirdim USB'ye. Sürücüde Intel yazıyor benim işlemcim AMD bunu kursam bir sorun çıkmaz değil mi? Konu: Format atarken PC HDD'yi görmüyor

Birazdan kapatıp onu deneyeceğim. Format atmayı başarırsam bu sorun çözülür mü? (ASUS yazısında kalması ve açılmaması) Yakında yeni bir PC alacağım şu anki PC alttaki özelliklere bakarsanız rezalet :D sadece ödev için ve annem istediğinde yanına götürebilmek için idare etmesini istiyorum yeni PC alana kadar. Bu arada HDD var sadece SSD yok.

Sistem bilgilerim:
Laptop: ASUS X505b Vivobook
İşlemci AMD A9-9425 Radeon R5, 5 COMPUTE CORES 2C+3G 3.10 GHz
Ekran kartı AMD R5 M420
HDD 1 TB
Takılı RAM 4,00 GB (kullanılabilir: 3,45 GB)
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.

Anakartım X505bp ASUS.

Şu an o bilgisayardan yazıyorum. Dün açtıktan sonra kapattım, defalarca denedim ve açılmadı bugün şimdi denedim ve tekte açıldı. Acaba bir ayar mı var günde sadece 1 kere açılsın diye?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı