Format kısmında SSD gözükmüyor

TahirÖztürk

Hectopat
BIOS da RAM frekanslarını 2666 MHz'den 3600MHz'ye yükselttiğimde monitöre görüntü gelmemeye başladı. İnternetten biraz araştırdım ve statik elektrik sorunu varmış sanırım o şekilde çözdüm. Fakat bilgisayarı açtığımda kurtarma 0xc000000e hatası aldım o yüzden format atacaktım fakat format yerinde SSD gözükmüyordu ben de HDD'ye attım ama bilgisayarımda hala gözükmüyor. SSD disk yönetiminde de gözükmüyor sadece BIOS'ta boot menüsünde gözüküyor ismi.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini söküp taktım, SSD'i de söküp taktım ve SSD'in RGB ışıkları çalışıyor.

SSD ölmüş ise CrystalDiskInfo'da veya farklı bir programda görebilir miyim?

Evet ayrıca SSD ölmesiyle alakası olduğunu düşünmüyorum ben. SSD sağlığını daha doğru olarak kendi programından Smart verisi üzerinden görebiliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorunu yaşıyorum önce mavi ekran aldım daha sonra 0xc000000e. bilgisayarı yeniden başlattığımda ise boot etmedi BIOS'a baktığımda SSD gözükmüyordu. Sanırım SSD çalışmıyor garanti belgesi kayıp ve daha 3 aylık bir SSD ne yapabilirim tamir edilebilir mi yoksa yenisini mi almalıyım.

Aynı sorunu yaşamışız, garanti belgesi kayıp olsa bile aldığınız yere sorun bazı firmalar yardımcı olabiliyor.

Sorun neydi bilmiyorum ama bilgisayar boşta beklemedeyken uyku moduna geçti uyku modundan çıkarttığım da SSD kullanımda aygıt yöneticimde vs. her yerde gözüküyor.

@Trxyo

SSD'lerinizin modelini de yazın arkadaşlar.

SSD modelim XPG Spectrix S40G.
Güncelleme.
SSD'i tekrardan görünmemeye başladı, BIOS'ta gözüküyor, Windows'ta gözükmüyor.
CrystalDiskInfo programında sağlık durumu kötü gözüküyordu sanırım ömrünü doldurdu 60 TB yazma yapmışım, ömrünün çabuk dolduğunu düşünüyorum. XPG Spectrix S40G modelinden önce XPG SX8200 Pro modelini almıştım arızalı olduğu için iade edip Spectrix S40G aldım sanırım XPG markası SSD konusunda başarısız. Deneyimlerim bu şekilde, XPG markasını tavsiye etmiyorum.

1685865629385.png

Geri
Yukarı