Format sırasında 0xc000000e hatası

couyoung

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Dell Inspiron N5110 marka Notebook'a sahibim. Geçtiğimiz günlerde Sandisk SSD Plus 240 gb ürününü satın alarak bilgisayara taktım(mevcut HDD'ye ilave). Daha sonra USB ile Windows 10 kurulumu yapmaya başladım. Fakat format işleminin başlangıcından kısa bir süre sonra disk boyut dağılımını hatalı yaptığımı fark ederek formatı durdurdum ve gerekli düzenlemeleri yaparak tekrar format işlemini başlattım. Format işleminin belirli bir noktasında sistem 0xc000000e hata kodu ile formatı durdurdu. İşletim sisteminde bir hata meydana geldiğini düşünerek Windows 8.1 işletim sistemini de denedim fakat sonuç değişmedi. Ayrıca boot işlemi için iki ayrı program denedim ve iki programda da aynı sorunu yaşadım(yumı ve Rufus). Sorun giderme bölümünde bulunan CMD komut sistemi üzerinden disk bölüm düzenini MBR olarak düzenlememe rağmen aynı hatayı almaya devam etmekteyim. Sistemi SSD diske kurmaya çalıştığımda bu hatayı alırken HDD diske kurulum yapınca herhangi bir hata ile karşılaşmadan kurulumu tamamlayabildim. Ayrıca SSD'yi bilgisayara ilk kez takıp bilgisayarı açtığımda, bilgisayarın SSD'yi tanıyıp tanımadığını kontrol etmek amacıyla disk yönetimine girmiştim. O sırada GPT ve MBR seçimi için bir ekran açılmıştı fakat ben herhangi bir seçim yapmadan ekranı kapatmıştım. Konu ile ilgili sitede ve internet üzerinde önerilen birçok yolu denedim ve fakat henüz sorunu çözebilmiş değilim. Sitede gördüğüm ve denemediğim tek yol, HDD'yi tamamen söküp SSD ile kurulumu yapıp HDD'yi daha sonra eklemek. Fakat kasanın içindeki tüm bileşenleri söktükten sonra HDD'ye ulaşılabildiği için ve benim de montaj/demontaj konusunda tereddütlerim olduğu için son çare olarak bunu saklıyorum. Konu ile ilgili detaylı fotoğrafları aşağıda paylaşıyorum. Konu hakkında yardımlarınızı beklemekteyim.
Teşekkürler,
Saygılarımla.

• BIOS bilgisi:

1.jpeg

2.jpeg

• Hata bilgisi:

WhatsApp Image 2022-06-16 at 01.48.12.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen diski GPT olarak ayarlarsanız düzelebilir, emin olmak için yazıyorum disk yönetimine girdiğinizde diski aktif etmiş miydiniz? Bazen yeni diskler çevrim dışı olarak gelip elle çevrim içi yapmadan kullanılamıyor ayrıca son fotoğrafta sistem diski muhtemelen görmüyor ya da Boot dosyaları kurulumda zarar görmüş olabilir.

Muhtemelen diski GPT olarak ayarlarsanız düzelebilir, emin olmak için yazıyorum disk yönetimine girdiğinizde diski aktif etmiş miydiniz? Bazen yeni diskler çevrim dışı olarak gelip elle çevrim içi yapmadan kullanılamıyor ayrıca son fotoğrafta sistem diski muhtemelen görmüyor ya da Boot dosyaları kurulumda zarar görmüş olabilir.
İlk denemeleri GPT olarak ayarlayarak denedim fakat aynı hata kodunu alıyordum, araştırdığımda 2. nesil işlemcilerde GPT kuramayacağımı öğrenip MBR olarak işlemlere devam ettim. Ayrıca SSD'yi elle çevrimiçi yapmadım fakat HDD ye sistemi kurunca SSD yi otomatik olarak tanıyor. Cevabınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı