Format sonrası aşırı FPS düşüşü

Sezear

Centipat
Bilgisayarım bundan 1 ay önce bozulmuştu ondan sonra yeni bir anakart, yeni bir işlemci ve RAM eklemesi ile tekrardan kuruldu. Fakat bilgisayar formatından sonra bilgisayarda aşırı bir FPS düşmesi var, eskiden LoL gibi bir oyunda 150-200'den aşağı düşmeyen FPS değerim formattan sonra 60 üstünü göremiyor.
Ek olarak bilgisayarın tüm güncellemeleri yapıldı ve AMD yazılımının hem güncel hem de eski sürümleri kurularak denendi ama nafile.

Eski: MSI R7 240 2 GB 3 GB RAM i3-550 3.20GHz işlemci anakartı bilmiyorum.
Yeni: MSI R7 240 2 GB 10 GB RAM AMD A8-3870 APU with Intel HD Graphics anakart Gigabyte GA-A75M-S2V.
Elim kolum bağlı ne yapacağımı bilmiyorum şimdiden teşekkürler.
:)

Büyük ihtimalle oyunları Intel grafik kartıyla çalıştırıyor MSI Afterburner'la sıcaklık değerlerine bakın
sıcaklık değerleriyle nasıl ayırt edicem acaba sorunu hemen deneyebilirim
Sürücüler kurulu mu? Belki onboard ekran kartını kullanıyordur.
evet dediğim gibi hem eski amd yazılımı hem yeni yazılımı ile tüm driverler kuruldu
Oyunlarda sistem R7 240'ı değil de HD6550D'yi kullanıyorsa böyle olması normal. Aygıt yöneticisinden HD6550D'yi devre dışı bırakıp deneyin bir de.
nasıl yapacağımı söylerseniz hemen deneyeceğim hocam

Eğer formatı yeni attıysanız 2 3 gün gibi bir sürede anca kendine geliyor bu sürede Intel Driver Support assistant kurabilirsin eksik sürücüler ve güncelleştirmeler için.

HD6550D'yi devre dışı bırakma görüntün gidebilir ekran kartı Driver'ı indir kurulu ise aygıt yöneticisinden ekran kartı devre dışı ise etkinleştir

Adsız.png

Sıcaklık değerleri bu şekilde belki bundan 5-10 derece daha yüksek olabilir antrenman modu sonuçta
bu da aygıt yöneticisi hd graphics i göremedim ben
Adsız.png

Geri
Yukarı