Format sonrası D diski erişilemez oluyor

tuğrahan sezer

Hectopat
Ekran Görüntüsü (1).png

Arkadaşlar ne zaman format atsam Windows'un kurulu olduğu disk dışındaki disk hep böyle oluyor. Diski biçimlendirip sorunu çözüyorum ama gene de sinirimi bozuyor. Disk ayarlarını yaptığımız ekranda önce C için bir miktar belirleyip oluştur diyorum ardından da ayrılmamış alana gelip yeni deyip direkt tamama basıyorum. Neyi yanlış yapıyorum da sürekli böyle oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben bölmeden önce her şeyi silip biçimlendiriyorum. Sorun o zaman bu mu?

Normalde yapmam ama son formatta her şeyi sildim. Normalde C ile işin olur biliyorum. Tabi daha önce de D'yi biçimlendirmişliğim ve aynı sorunu yaşamışlığım var.

Eki Görüntüle 1100912

Bunu ne için istediniz açıkçası anlamadım hocam.

Böldükten sonra tüm bölümleri biçimlendirin dediğim gibi orada biçimlendirmezseniz Windows'ta biçimlendirirsiniz bu büyük bir sorun değil.

Hocam ben bölmeden önce her şeyi silip biçimlendiriyorum. Sorun o zaman bu mu?

Normalde yapmam ama Son formatta her şeyi sildim. Normalde C ile işin olur biliyorum. Tabi daha önce de D'yi biçimlendirmişliğim ve aynı sorunu yaşamışlığım var.

Eki Görüntüle 1100912

Bunu ne için istediniz açıkçası anlamadım hocam.

Sen ayırdığın D diskine giremiyor musun?

Normalde yapmam ama Son formatta her şeyi sildim. Normalde C ile işin olur biliyorum. Tabi daha önce de D'yi biçimlendirmişliğim ve aynı sorunu yaşamışlığım var.

Neden anlamıyorsun? Format esnasında; Biçimlendirdiğinde yada bir bölümü silip tekrar oluşturduğunda böyle olur ve bu bir sorun değil. Dediğim gibi bu bir sorun değil herkeste olan bir şey ve virüs falan bulaşmadıkça, D'ye program kurmadıkça ki kurulmaz. D'ye karışma.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı