Format sonrası FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Kutup

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Casper'ın düşük model bir Laptop'unu kullanıyorum. Valorant'ta 50-60 civarı FPS alıyorken format attım. Flash bellek kullanarak Technopat'ın rehberiyle UEFI yoluyla format attım. Daha sonra depolama alanımı kontrol ettiğimde 70GB boş yer olduğunu gördm. Normalde SSD'm Patriot Burst 240GB. Bu bilgisayar kısmına girip Riot Games Steam Epic Games gibi tüm klasörleri temizledim ve 130GB yer oluştu. Daha sonra birkaç yazılımla beraber Valorant'ı tekrar yükledim. Valorant'ı açınca renklerin eskisinden daha soluk olup sabitlenmiş şekilde 11FPS aldığımı gördüm. Bence 11FPS'e sabitlenmiş çünkü 11'den hiç azalmıyor ve Alt Tab atınca bir anlığına hep 30FPS gözüküyor. Valorant'ın içindeki ayarlarda FPS kısıtlamasının kapalı olduğuna eminim. Birkaç rehber izledim fakat düzeltemedim. Yardımcı olur musunuz? (GeForce Experience'dan Driver'ları güncelledim)

Konuyla ilgili fikriniz yoksa en azından çözebilecek birini etiketler misiniz?

Son düzenleme:
Performans modlarını kontrol edebilirsin ve güç kablosuna takarak tekrar deneyebilirsin.

Performans modlarım da hep Full performansta bu bence daha ekstra bir durum çünkü 11'e sabitlendi FSP'im ve sadece Valorant'ta kötü tekrar format atsam düzelir mi? Bu sefer Windows'un kendi aracını kullanacağım.

Performans modlarım da hep Full performansta bu bence daha ekstra bir durum çünkü 11'e sabitlendi FSP'im ve sadece Valorant'ta kötü tekrar format atsam düzelir mi? Bu sefer Windows'un kendi aracını kullanacağım.
Tekrar format attım. Bu sefer ssd'yi de biçimlendirdim. Hala düzelmedi. Sanırım artık Valorant oynayamayacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı