Format sonrası FPS düşüşü

karamambas

Centipat
Bilgisayarıma birkaç gün önce format attım yani W10 fabrika ayarlarına döndürdüm. Fakat oyunlara girdiğimde FPS düşüşü yaşamaya başladım. Bunun nedenini anlayamadım, bilgisayarım da güncel görünüyor. Ekran kartı falan da güncel. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sürücüleriniz düzgün yüklenmemiş olabilir. Windows Update bazen eski sürücüleri indirebiliyor. Grafik kartınızın resmi sürücüsünü üretici firmanın web sitesinden temin etmenizi ve kurmanızı tavsiye ederim. Ayrıca sistem özelliklerinizi,hangi oyunlarda sorun yaşadığınızı,nasıl bir FPS düşüşü yaşadığınızı,sıcaklık değerlerinizi v.s yani ayrıntı paylaşırsanız daha rahat yardımcı olabiliriz.

Bilgisayarıma birkaç gün önce format attım yani W10 fabrika ayarlarına döndürdüm. Fakat oyunlara girdiğimde FPS düşüşü yaşamaya başladım. Bunun nedenini anlayamadım, bilgisayarım da güncel görünüyor. Ekran kartı falan da güncel. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Ekran kartı ayarlarınız sıfırlanmış olabilir.

Öncelikle teşekkürler güncelleme olarak Nvidia'nın geForce experience yi de kullanıyorum. özellikler böyle sıcaklık falan da normal gibi ama önceden Cs:go' da 500 fps alırken şuan 160'lara kadar düştüğünü görebiliyorum güncellemeleri internetten mi yapmam gerekiyor? Ekran kartı ayarlarımı nasıl düzelteceğim hakkında hiç bir fikrim yok

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2020.05.09 - 01.25.39.21.png
    Desktop Screenshot 2020.05.09 - 01.25.39.21.png
    97,8 KB · Görüntüleme: 59
  • Desktop Screenshot 2020.05.09 - 01.25.43.73.png
    Desktop Screenshot 2020.05.09 - 01.25.43.73.png
    96,2 KB · Görüntüleme: 53
  • Desktop Screenshot 2020.05.09 - 01.51.53.29.png
    Desktop Screenshot 2020.05.09 - 01.51.53.29.png
    99,9 KB · Görüntüleme: 51
1ay önce format attığım da yine aynısı olmuştu ama sonra kendi kendine düzeldi herkeste yaşandığını sanmıyorum bu arada arkadaşım yaşamıyor mesela.
Format sonrası tüm güncellemeleri elle kurdunuz mu ? BIOS'tan RAM hızınızı XMP modu vasıtasıyla yükselttiniz mi ? BIOS sürümünüz güncel mi ? Ana kartınız ASUS sanırım sitesinden son çıkan BIOS güncellemesini indirip kurmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı