Format sonrası kurulması gereken programlar nelerdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok fazla iytiyaç fazlası programları yükleyip, formattan önceki haline döndürmeyin. Gerekli programları yükleyin.

Şahsi fikrim;
CCleaner,
Deffraggler'e gerek yok çünkü Windows'un kendi birleştiricisi mevcut,
Temp ve Prefetch düzenli silinmeli ve disk birleştirilmeli,
Codec,
Kullanıma bağlı skype,
Office,
Winrar,
Güncel Java,
İnternet Explorer için Flash player,
Tarayıcıdan yana Mozilla,
Kullanıma bağlı Nero,
Bunun dışında oyun ve program için gereksinime bağlı silverlight,directx,netframework,psyx vb.
Kullanıcı kendine güveniyorsa antivir bile yüklemeyebilir. Fazla yazılım yükleme taraftarı değilim.

Öncelikle tüm sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra flash player felan kurun ( Silverlight içinde geçerlidir). Sonrasını siz biliyorsunuz.

Bu konular dısında bı kac tane onemlı olanlarda var tabıkıde adobe kurulumları var. Adobe cs3 cs5 gıbı kurulumları veya java kurulumu yapın bırde mutlaka.

Adobe kurılumu yapınkı ılerde youtubede vıdeo falan ızlerken sıkıntı yasamayın. Arkadaslar antıvırus programları olarak kaspersky var. Guvenılır zaten dedıklerımın dısında bır cok arkadaslarım bu bılgılerı ıletmıs durumda dır ıyı gunler dılerım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Java mı? O da ne ben öyle bir şeyi uzun zamandır kurmuyorum.
Flash Player içinde geçerli onuda uzun zamandır kurmuyorum.
Office ne ya? :D Google Drive var beleş miss gibi.

Siz öncelikle Windows 8.1 kurun hele.

Konu kapanmıştır. Konuda paylaşılan hiçbir yazılımı kurmanızı tavsiye etmiyoruz. Bahsettiğiniz yardımcı yazılım kütüphaneleri de programlar ihtiyaç duyduğu sürece otomatik yüklenecektir. Bilgisayarım kasıyor diye konu açan kullanıcılar nedense hep böyle yükleyecek yazılım arama peşindeler...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı