Format sonrası RDR 2 kasıyor

cosnta

Decapat
Ben PC'ye format atmadan önce RDR 2'yi orta ayarlarda kasmadan rahatlıkla oynuyorum. Fakat format attım ve oyun daha düşük ayarlarda bile kasıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm driverları kontrol etmelisiniz. Genelde olan bir şey değil ama ekran kartı işlemcinin dahilisini mi yoksa hariciyi mi kullanıyor, onu da kontrol edin.

Artı -1 Eksi
Aynı işletim sistemini mi kurdun? Mesela önceden de Windows 10 muydu?

Yüklediğin programların farklılığına kadar etkileyebilir. Yani arka planda önceden olmayan bir program çalışıyorsa zorlayabilir.

Ayrıca grafik ayarlarından Vulkan olan seçeneği DirectX12 yapmış olabilirsin.

driverlar güncel gözüküyor belki kullandığım uygulama yanlıştır. önerebileceğiniz driver uygulaması varmıdır

Aynı işletim sistemini mi kurdun? Mesela önceden de Windows 10 muydu?

Yüklediğin programların farklılığına kadar etkileyebilir. Yani arka planda önceden olmayan bir program çalışıyorsa zorlayabilir.

Ayrıca grafik ayarlarından Vulkan olan seçeneği DirectX12 yapmış olabilirsin.
önceden win 7ydi ve directx12 den vulkan yaptım ve biraz kasma azaldı

Formatı ne zaman attın kanka?
1-2 hafta önce

Ekran kartı driverini kurdunuz mu?

Evet kurdum fakat AMD Radeon indirdim açık gözüküyor ama ekrana gelmiyor çözümünü bulamadım

Yüklediğin programların farklılığına kadar etkileyebilir. Yani arka planda önceden olmayan bir program çalışıyorsa zorlayabilir..
arka planda hiçbir uygulama açık bırakmıyorum

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Driverlar güncel gözüküyor belki kullandığım uygulama yanlıştır. Önerebileceğiniz driver uygulaması var mıdır?
Bence bu performans sıkıntısını yaratan durum, sürücüleri kurmak için program kullanmanızdan kaynaklı. Driver Booster vs. kullandınız sanırsam. Sürücüler, programlar ile kurulmaz. Eğer kurarsanız o programlar sisteminize yanlış sürücüleri kurup sıkıntılara sebebiyet verebilir, bir ihtimal sizin performans sıkıntılarınız da bundan kaynaklanıyor olabilir.

Ne yazık ki bu programları kullandıktan sonra programın etkilerinden kurtulmanın tam bir yolu yok. Tekrardan formatlamanız gerekmekte. Bu sefer formatladıktan sonra sadece manuel olarak ekran kartı sürücüsünü kurun, onun haricindeki sürücüleri Windows indiriyor zaten. Program kullanmayın.

Bence bu performans sıkıntısını yaratan durum, sürücüleri kurmak için program kullanmanızdan kaynaklı. Driver Booster vs. kullandınız sanırsam. Sürücüler, programlar ile kurulmaz. Eğer kurarsanız o programlar sisteminize yanlış sürücüleri kurup sıkıntılara sebebiyet verebilir, bir ihtimal sizin performans sıkıntılarınız da bundan kaynaklanıyor olabilir.

Ne yazık ki bu programları kullandıktan sonra programın etkilerinden kurtulmanın tam bir yolu yok. Tekrardan formatlamanız gerekmekte. Bu sefer formatladıktan sonra sadece manuel olarak ekran kartı sürücüsünü kurun, onun haricindeki sürücüleri Windows indiriyor zaten. Program kullanmayın.

Teşekkür ederim ama kendiliğinden FPS sorunu çözüldü yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı