Format sonrası sistem SSD'yi görmüyor

magnifique25

Hectopat
Merhaba iyi forumlar.
Başlıkta da belirttiğim gibi WHEA ile başlayan ve sadece Valorant oynayınca meydana gelen mavi ekran hatası yüzünden format attım, şimdi de SSD'yi görmüyor sistem.
SSD'yi 2.bilgisayarıma taktım, Windows yükledim, cayır cayır çalışıyor ve o bilgisayarda takılı olan SSD'yi benim bilgisayarıma takınca da çalışıyor fakat kendi diskimi takınca Windows'u okumuyor, fotoğraftaki ekran geliyor, F1 yapınca BIOS'a atıyor ve SSD'yi görmüyor. Yardımcı olur musunuz?

20210407_020830.jpg

Hocam, yine de olmazsa, RAM çiftse tek olarak olarak deneyin.

BIOS'da Advanted Configuration altında SATA Configuration seçeneğinde eğer BIOS'unuz destekliyorsa AHCI modu seçin, SSD'yi biçimlendirip kurmalısınız tekrardan.
Ben de bu hatayı alıyorum. Büyük ihtimal SSD kaynaklı. Aynı konu sahibi gibi mavi ekrandan sonra diski görmüyor. Diskim S40G. Amazon'dan aldım yani garantide çok uğraştırmayacak bir yer. Garantiye yollayayım mı?

SSD uçmuş olabilir hatadan anladığım kadarıyla, genelde RAM çıkarılarak bu sorun gideriliyor ama ona rağmen olmadıysa SSD'yi bir gözden geçirin, chkdsk edin, aynısını SATA HDD kullandığım eski bir masaüstünde yaşamıştım, çözüm bulamamıştım.

Merhaba iyi forumlar.
Başlıkta da belirttiğim gibi WHEA ile başlayan ve sadece Valorant oynayınca meydana gelen mavi ekran hatası yüzünden format attım, şimdi de SSD'yi görmüyor sistem.
SSD'yi 2.bilgisayarıma taktım, Windows yükledim, cayır cayır çalışıyor ve o bilgisayarda takılı olan SSD'yi benim bilgisayarıma takınca da çalışıyor fakat kendi diskimi takınca Windows'u okumuyor, fotoğraftaki ekran geliyor, F1 yapınca BIOS'a atıyor ve SSD'yi görmüyor. Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 961594

Neden bilgisayar 3 adet klavye görüyor? Makinenin üzerinde 3 adet'mi takılı?
Merhaba iyi forumlar.

Eki Görüntüle 961594

Ve burada ssd'yi görüyor, yani bu fotoğrafta. "SAMSUNG SSD 970 EVO PLUS 500 GB" diyor.
Merhaba iyi forumlar.

Eki Görüntüle 961594
Ha hocam, birde ekran kartınız ne?

Neden bilgisayar 3 adet klavye görüyor? Makinenin üzerinde 3 adet'mi takılı?

Ve burada SSD'yi görüyor, yani bu fotoğrafta. "Samsung SSD 970 EVO Plus 500 GB" diyor.

Ha hocam, bir de ekran kartınız ne?

Ekran kartım GTX 1080 hocam, SSD'yi elden çıkardım bu şekilde çözdüm kafayı yemeden. Teşekkür ederim ilginiz için.

Geri
Yukarı