Format sonrası Windows Başlatılıyorda donma hatası

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Selamlar herkese. Bir arkadaşımın Casper marka laptop'ına (biliyorum biliyoruuum..) Windows 7'ye tekrar format atmamı istedi. Uzun çabalarıma rağmen Windows 8 kurmaya ikna edemedim onu. O yüzden bende 7'yi kurmaya başladım. Güzel kuruldu. Tam sistem açılacak, ''Masaüstü hazırlanıyor'' gibi bir yazı geliyor. Ben açılacak diye beklerken oturum kapatılıyor diyip sistemi yeniden başlatma işlemine alıyor. Sonra Windows Başlatılıyor ekranına geliyor sistem. Bir süre sonra donuyor. Hiçbir işlem yapılmıyor. Ama sistemi yeniden kurmak için DVD'den başlatmaya başladığımda, bir tuşa basın yeri geliyor. Basıyorum sistemi yeniden bu şekilde kurabiliyorum. Ancak asıl sorun kurduktan sonra, masaüstünü hazırlayamadan yeniden başlıyor ve ''Windows Başlatılıyor'' ekranında donuyor. Çözümü ne olabilir bunun?

Temiz kurulum yapıp Diskler içinde önemli bişey yok ise tüm hdd'yi biçimleyip tekrar format atın.

Olay orada zaten. Onu aklıma getirmiştim ancak, arkadaşımın önemli dosyalarını : (D) bölümüne yedeklemiştim. Sistem dosyalarını da biçimlendirdiğim için, bilgisayarı açamamaktayım. Başka bir yolu var mıdır? Yada dosyaları başka bir yol ile yedekleyebilir miyim?

Not : Sistemi güvenli mod ile de açamamaktayım. Lütfen bekleyin dedikten sonra ileriye gitmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyaları, sürücü yükleme yerinden, flash belleğe kopyalama yolu ile aldım. Biraz tuhaf bir yol oldu ama, yinede dosyaları yedekledim. Yarın arkadaşım silmemi isterse HDD'yi, komple bir format atıp sonucu buraya güncellerim.

8 kurmaya izin vermedi mi, bırak o zaman 7 ile kendi uğraşsın amele...

Valla abi yapacak bir şey yok. Anlattım daha iyidir Windows 8 diye, ama internet için film falan izliyorum diyor Windows 7 bana yeterlidir. Hem Windows 8 bana karmaşık geliyor alışamam diye, Windows 7 kurduruyor. Kız kızdır laf zor geçer. Ek bir kaç bilgileri daha yedekledikten sonra, formatı atıyorum. :)

Güncelleme : HDD'leri sildim. Yeniden böldüm, tekrardan kurulum yaptım. Ancak sonuç aynı. Tam masaüstü hazırlanıyor derken oturum kapatılıyor diyor. Sistemi yeniden başlatıyor ve Windows Başlatılıyor ekranında donuyor.

Şimdi Windows 8'i kurmaya başladım. Eğer sistem açılır ise Windows 7'den dolayı bir durum olduğunu sanacağım. Kaldı ki sistem çok eski değil. Yani Windows 7'ye hayli hayli yeter. Ancak düzeleceğini sanmıyorum. Düzelmez ise HDD'de bir problem olmuş olabilir mi?

Güncelleme 2 : Windows 8 ile sistem açıldı. Gayet de hızlıydı. HDD'de bir sorun yokmuş. Şimdi tekrardan Windows 7'yi kuruyorum. Eğer yine aynı sorun olursa, büyük bir ihtimal Windows 7'nin DVD'sinde bir problem var demektir. Dosyaları eksik kuruyor bu sayede masaüstü hazırlanması bir türlü başlayamıyor. Birazdan son durumu belirtirim.

Güncelleme 3 : Sorun büyük bir ihtimal ile Windows 7 DVD'sinde. Yine açılmadı ve bende şu an Windows 8 kuruyorum. Arkadaşa olmadığını söyleyip Windows 8'i sevdirme çabam Perşembe günü başlamış olacak. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı