Çözüldü Formattan onra ınternet Explorer simgesi sildiğim halde yeniden geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren Arslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Formattan sonra masaüstündeki Internet Explorer'i silince F5 atınca tekrar geliyor. Komple nasıl silebilirim eğer dezavantajı olmayacaksa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer Internet Explorer internet tarayıcısını kullanmayacaksanız şu adımları takip ederek bilgisayarınızda devre dışı bırakabilirsiniz:

Denetim Masası > Programlar > Programlar ve Özellikler > Windows özelliklerini aç veya kapat

"Windows özelliklerini aç veya kapat" kısmından "Internet Explorer 11" seçeneğindeki seçili işareti kaldırıp ardından gelen uyarıda "Evet" seçeneğini seçin ve ardından "Tamam" seçeneğine bastıktan sonra Windows yaptığınız eylem için değişiklikler yapacaktır. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Internet Explorer bilgisayarınızda devre dışı kalacaktır.
Komple nasıl silebilirim eğer dezavantajı olmayacaksa?
Devre dışı bıraktıktan sonra herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Neden silmek istiyorsunki? Google Chrome'da bir sıkıntı olup onu silmek zorunda kalırsan napıcaksın?
Eğer hiç kullanmıyorum komple sileceğim diyorsan bunun için programlar var onları kullanabilirsin.
Unistall gibi.

Son düzenleme:
Eğer Internet Explorer internet tarayıcısını kullanmayacaksanız şu adımları takip ederek bilgisayarınızda devre dışı bırakabilirsiniz:

Denetim Masası > Programlar > Programlar ve Özellikler > Windows özelliklerini aç veya kapat

"Windows özelliklerini aç veya kapat" kısmından "Internet Explorer 11" seçeneğindeki seçili işareti kaldırıp ardından gelen uyarıda "Evet" seçeneğini seçin ve ardından "Tamam" seçeneğine bastıktan sonra Windows yaptığınız eylem için değişiklikler yapacaktır. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Internet Explorer bilgisayarınızda devre dışı kalacaktır.
Komple nasıl silebilirim eğer dezavantajı olmayacaksa?
Devre dışı bıraktıktan sonra herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Çözüm
Neden silmek istiyorsunki? Google Chrome'da bir sıkıntı olup onu silmek zorunda kalırsan napıcaksın?
Eğer hiç kullanmıyorum komple sileceğim diyorsan bunun için programlar var onları kullanabilirsin.
Unistall gibi.
Benim kastım masaüstündeki kısayolunun silinmemesiydi, az önce baktım kaybolmuş. Bende lazım olur vs. diye uninstall etme taraftarı olmadım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Sağlıklı günler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı