Formattan sonra laptop Airpods’u görmüyor

Evil Belief

Kilopat
Makaleler
4
Daha önce laptopla sorunsuz kullandığım Airpods 2. nesil kablosuz kulaklık bugün attığım formattan sonra bilgisayara bağlanmıyor.

Kutudaki düğmeye basılı tutma, sıfırlama vs. bütün yöntemleri denedim. Kulaklığı görmüyor.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Bilgisayar: Lenovo G580
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit (orijinal lisanslı)
Tüm driverlar güncel.
Bluetooth aygıtının modeli: Qualcomm Atheros AR3012 Bluetooth 4.0.

Bluetooth için sürücü kurulmamış olabilir mi? Sürücüleri güncelleyin bir.
Aygıt yöneticisinden hepsine sağ tıklayıp güncelle dedim, yanında ünlem olanlar vardı hepsi düzeldi.

Windows Update’ten de sistem açılır açılmaz güncellemeleri yaptım. Güncel olduğunu düşünüyorum. Ek bir şey yapmalı mıyım acaba?

Aygıt yöneticisinden hepsine sağ tıklayıp güncelle dedim, yanında ünlem olanlar vardı hepsi düzeldi.

Windows Update’ten de sistem açılır açılmaz güncellemeleri yaptım. Güncel olduğunu düşünüyorum. Ek bir şey yapmalı mıyım acaba?
Mesajı düzenledim, bir bakın ancak sürücüsü güncel olmayabilir, bu durumda ünlem göstermez. Update kısmında isteğe bağlı güncellemeleri yapın.

Mesajı düzenledim, bir bakın ancak sürücüsü güncel olmayabilir, bu durumda ünlem göstermez. Update kısmında isteğe bağlı güncellemeleri yapın.
Teşekkür ederim, isteğe bağlıları da yaptım fakat çözüm olmadı.

Bu driver’ı kaldırıp Qualcomm’un resmi sitesinden indirince düzeliyor yazmışlar, bunu nasıl yapabilirim? Qualcomm’un driver sitesini bulamadım, garip garip siteler çıkıyor.

Teşekkür ederim, isteğe bağlıları da yaptım fakat çözüm olmadı.

Bu driver’ı kaldırıp Qualcomm’un resmi sitesinden indirince düzeliyor yazmışlar, bunu nasıl yapabilirim? Qualcomm’un driver sitesini bulamadım, garip garip siteler çıkıyor.
DDU ile kaldırın.
---
Sonra aygıt yöneticisinden bunların driverlarını seçin.(2.'si virüssüz olduğunu kanıtlamak için)

En günceli o muhtemelen, şimdi bunu indirin en kötü silip diğerini yüklersiniz.
Hocam sorun gider’e girdim, orada “Bluetooth radyo durumunu denetle: Düzeltilemedi” yazıyor.

Şimdi driver’ı kaldırıp sizin attığınızı kuracağım.
En günceli o muhtemelen, şimdi bunu indirin en kötü silip diğerini yüklersiniz.
Yok hocam, yardımlarınız için çok teşekkür ederim ama ne yaparsam yapayım olmadı. Sizin attığınız driver’ı yükledim, başka driver’lar denedim, eski driver’lar buldum. Hiçbiri olmadı.

Youtube’da biri hizmetler’den otomatik’i seçiyor vs. bir yöntem göstermiş onu denedim, çözüm yok. Syspl mi ne öyle bir yerden otomatik kullanım’ı açık yapın demiş, yine yok. Bugünlük saldım artık, kablolu kulaklık kullanırım ne yapayım.

Formattan önce hiçbir sorunum yoktu, ki öyle driver’ları da özenli indirmemiştim, Windows neyi bulduysa oydu ve çalışıyordu. Format attık bir sürü sorun çıktı, hepsini çözdüm çok şükür fakat bu sorunu çözemedim. Artık hayırlısı, belki başkaları konuyu görürse cevaplar.
Sonunda başardım :)
Nasıl yaptığımı ben de anlamadım ama şu an eskisi gibi kullanabiliyorum.

Çok eski bir sürüm indirdim (8.0’la başlayan), onunla bağlandı fakat ses kalitesi berbattı. Ben de sinirlenip tüm sürücüleri kaldırdım. Aygıt yöneticisinden geri en güncel sürümü yükledim bari bu şekilde kalsın diyerek. Son kez bluetooth menüsüne bir bakayım dedim, bir de ne göreyim? Airpods diye görünüyor orada, bağlan diyince kurulumunu yaptı ve sesi normal bir şekilde vermeye başladı. Demek ki bir kez olsun tanısa yetiyormuş, eski sürüm sayesinde tanıdı, yeni sürümle de şimdilik problem yok.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için yazıyorum bunları. Hiçbir çare bulamazsanız tesadüfen bulduğum bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Eski sürümü buradan indirdim:

İnen dosyaya sağ tıklayıp özellikler diyip uyumluluk modundan Windows 8’i seçip uygula tamam diyin. Kurulumunu yaptıktan sonra bluetooth cihazı bağlayın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı