Formattan sonra PC'den az ses çıkıyor

Teknokolik

Hectopat
PC'ye format attım atalı eski haline göre ses çok düştü. Şimdi %100 de gelen ses eskisinin %20 si gibi. PC'den film izleyemez oldum, çok kısık.

Anakart: Pegatron IPM41-D3

Ses kartı: Realtek HD

Windows 7 Ultimate

Tüm sürücülerini kurdun mu ?
Evet CD'de olan tüm sürücüleri kurdum, aygıt yöneticisinden kontrol de ettim. Orada da Realtek HD ve ATI HD var. Aynı zamanda en fazla 2 tane aktif olabiliyor o yüzden aktif edemediğim yüksek tanımlı ses aygıtı da var.

Son düzenleyen: Moderatör:
evet cd de olan tüm sürücüleri kurdum kontrolde ettim aygıt yöneticisinden orda da realtek hd ve atı hd var aynı zamanda en fazla 2 tane aktif olabiliyor o yzüden aktif edemediğim yüksek tanımlı ses aygıtı da var
CD de olan aygıtlar genelde eski sürücülerdir. Ses kartının sürücüsünü Realtek in sitesinden bulup güncel sürümünü indir. Onu kur tekrar dene. Bu arada ses kartı driver ının sürümü nedir ?

Bu arada aygıt yöneticisinden Ağ Bağdaştırıcıları/..... orada yazan yeri buraya cevap olarak yazabilirsen yardımcı olurum.

CD de olan aygıtlar genelde eski sürücülerdir. Ses kartının sürücüsünü Realtek in sitesinden bulup güncel sürümünü indir. Onu kur tekrar dene. Bu arada ses kartı driver ının sürümü nedir ?

Bu arada aygıt yöneticisinden Ağ Bağdaştırıcıları/..... orada yazan yeri buraya cevap olarak yazabilirsen yardımcı olurum.

Realtek 6.0.1.6194 sürümü.

- - - Güncellendi - - -

Ağ bagdaştırıcıda da Realtek RTL8139/810X Ailesi Hızlı Ethernet NIC yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyla bir kaç gündür ilgilenemedim şehir dışındaydım.Mixer yani karıştırıcıdan yapabileceğim zaten az bir ayar var hepsinin seviyesini de son yaptım ama herhangi bir etkisi olmadı.Şimdi Burak Alkan ın verdiği linkden de indirmeyi denemekten başka çarem yok.Onu da deneyip sonucu paylaşırım.Ana sayfasından aldığım hataları almayacağımı umarak indiriyorum bizim sitede ayrıca düzenlenmiş epey bir dosya indirdim de bu ses için temkinli olmakta yarar var :D

- - - Güncellendi - - -

Malesef onu da yapamıyorum link kırılmış

- - - Güncellendi - - -

Çaresi bulunmaz bir derde tutulmuş benim pc

- - - Güncellendi - - -

Realtek hd driver'in R2.70 sürümünü indirdim ama tam kurulum bitecekken ''Realtek Hd Audio sürücüsü kurulumu yapılmadı. Error code:-0001'' hatasını verdi

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı