Çözüldü Formattan sonra SSD %100 disk kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

40Haramiler

Centipat
Makaleler
1
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
PNY CS900
Ekran kartı
MX110
Anakart
X540UB
İşlemci
i5 7200u
Dostlar merhaba.
Daha yeni bir konu açıp çözmüştüm. Şu anda ise yeni bir sorunla karşı karşıyayım. Formattan hemen sonra bilgisayar açılınca kaç saat beklersem bekleyeyim, güncellemeleri ve driverları yüklesem bile disk kullanımı %100 oluyor ve fareyi hareket bile ettiremiyorum neredeyse.
Disk kullanımına baktığımda System'in en çok kullandığını görüyorum.
Öneriniz var mı?

İlgili konu linkim.
Çözüldü: ASUS X540ub laptopa SSD ile Windows 10 yüklenmiyor

Çözüm
Sorunu çözdüm.
Çözüldü: ASUS X540ub laptopa SSD ile Windows 10 yüklenmiyor buradaki çözümün aynısını uyguladım ilk önce fakat tek değiştirdiği Windows 10 sürümü oldu, Windows 10 1809 LTSC sürümünü yazdırmak oldu, sonrasında bilgisayarı USB'siz boot ettim SSD üzerinden formatladım, PC açıldı, driverları kurana kadar ara ara kastı dondu falan, driverları kurunca tamamen düzeldi.
Dostum 4 farklı sıfır SSD denedim, bu SSD'leri masaüstünde sorunsuz kullanıyorum fakat laptopta bu sorunu yaşıyorum, UEFI destekli bir laptop, SATA 3 SSD destekliyor, ama nedensizce formattan hemen sonra %100 disk kullanımı oluyor.

O zaman laptopta sıkıntı var 🥸🥸🥸 şaka bir yana laptopunuzda cidden sıkıntı var demek anakart değiştirip deneyin diyeceğim laptop ama değiştiremezsiniz bildiğim kadarıyla.

Aslında değiştirebilirim dostum fakat şöylede bir durum var aynı laptopa ve aynı SSD'ye Linux bir işletim sistemi kurduğumda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum, sorun hep Windows'u yüklediğimde çıkıyor saçma bir şekilde.

Sorunu çözdüm.
Çözüldü: ASUS X540ub laptopa SSD ile Windows 10 yüklenmiyor buradaki çözümün aynısını uyguladım ilk önce fakat tek değiştirdiği Windows 10 sürümü oldu, Windows 10 1809 LTSC sürümünü yazdırmak oldu, sonrasında bilgisayarı USB'siz boot ettim SSD üzerinden formatladım, PC açıldı, driverları kurana kadar ara ara kastı dondu falan, driverları kurunca tamamen düzeldi.

Çözüm
Dostlar merhaba.
Daha yeni bir konu açıp çözmüştüm. Şu anda ise yeni bir sorunla karşı karşıyayım. Formattan hemen sonra bilgisayar açılınca kaç saat beklersem bekleyeyim, güncellemeleri ve driverları yüklesem bile disk kullanımı %100 oluyor ve fareyi hareket bile ettiremiyorum neredeyse.
Disk kullanımına baktığımda System'in en çok kullandığını görüyorum.
Öneriniz var mı?

İlgili konu linkim.
Çözüldü: ASUS X540ub laptopa SSD ile Windows 10 yüklenmiyor

Konuyu hortlatıyorum ama nasıl boot etmeyi başardınız hocam detayli anlatabilir misiniz?
Aynı sorunu yaşıyorum bayağıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı