Formula 1 2019 DX12 Hatası

Cem Argun

Hectopat
Arkadaşlar Steam üzerinden Formula 1 2019 oyununu satın aldım. Oyunu DX12 ile oynayamıyorum. Oyuna giriyor "Press Any Key" yazısına tıklar tıklamaz "Crash" yazıp Codemaster'a gönder diyor ama oyunu DX11 ile çalıştır seçeneği var. Onun ile çalıştırdığımda takır takır oynanıyor. Sorun çoğu kişide var ama önemli olan o değil. DX12 ile açınca bilgisayar kitleniyor, kapat diyorum donuyor, Görev Yöneticisi açılmıyor ve masaüstünde kalıyor. Reset atmak durumunda kalıyorum. Çözümü var mı yoksa güncellemeyi mi beklemek zorundayız? Bir de oyunu DX 12'de oynamak ile DX 11 arasında oynamada grafik kalitesinde bir fark olur mu?

Sistem :

MSİ GTX 1060 6 GB
AMD Ryzen 5 1500
8 GB 3000 MHz KİNGSTON RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla herhangi bir grafik farkı olmuyor. Tek fark DX12'de işlemciye gücü daha iyi dağıtıp ekran kartından daha fazla performans alınması üzerine kurulu bir sistem.

Bahsettiğiniz sorun bir çok kişide varsa bu oyunla alakalı bir durumdur. Yakın bir süre zarfında oyunca güncelleme gelecektir bununla ilgili.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı