Fornite ''Waitin For GPU'' Hatası

csthor

Hectopat
Daha fazla  
Yeni çıkan bir oyun var Fornite BATTLE ROYALE (EPIC GAMES) ben de onu yükledim. Arkadaşta 1 GB ekran kartı (Nvidia) bende 2 GB AMD Afox var. O oyunu istediği gibi oynayabiliyor. Ekran kartı derecesi oyun sırasın 36 derece ki bu da iyi bir değer oyun sırasında fanlar çalışıyor ekran gidiyor ama ses geliyor. Bir 10 saniye bu durum yaşandıktan sonra oyun kapanıyor eklemek istiyorum bazen de ekran pixel pixel oluyor. Ve hata kodu olarak da şunu veriyor:

*
Error: Result failed
at D:\Build\++Fortnite+Release-Cert+Full\Sync\Engine\Source\Runtime\Windows\D3D11RHI\Private\D3D11Query.cpp:140
with error DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG

Hata raporunda bir directX sorunu en güncelini defalarca yükledim PC parçalar vesayre hepsini güncelledim. Ancak bu rapora ikna olmadım ve günlüğe baktım... Oyun bi 6 sefer şunu tekrarlamış;

Waiting for GPU. Bu da ekran kartına işaret ediyor ama her oyunu oynattıran bir ekran kartı bunu neden sıkıntısız bir biçimde oynatmıyor anlayamadım. Lütfen yardımınıza muhtacım....

Sistem:

-4GB Hi-level 1600 MHz RAM
-2 GB AMD Afox Readon 6570 128 bit ekran kartı
-1 TB Toshiba Harddisk
-1600 MHz MSI Millitary clas anakart
-3.7 GHz i3 4170
-Windows 10 PRO 64 BİT

Sıcaklık değeri 30-40 arası.

Yav bir ay oldu beyler allah rızası için yardım yav
:(

1 GB olması ile performansın ne alakası var? Ekran kartı belleği performansta önemli de-ğil-dir. 6570 çok güçsüz bir kart neye göre "her oyunu oynatıyor" anlamadım. 4 GB RAM yetersiz aynı zamanda ekran kartı da düşük sorun yaşamanız normal.

1 GB olması ile performansın ne alakası var? Ekran kartı belleği performansta önemli de-ğil-dir. 6570 çok güçsüz bir kart neye göre "her oyunu oynatıyor" anlamadım. 4 GB RAM yetersiz aynı zamanda ekran kartı da düşük sorun yaşamanız normal.

Şimdi 2 GB 128 Bit EKK ile 1GB bir mi? AMD diye mi kalitesiz olarak düşünüyorsunuz? Sadece GPU yani ekran kartı işlemcisi gelen komutlara karşılık veremiyor. İnternet kafede işletirken aynı sorunu GTX 1080 ile PES 2013'le yaşadım, ekran kartı garantiye gitti geldi düzeldi.

Öncelikle ekran kartı belleğinin performansa etki etmediğini bilmen gerek. İkinci olarak 1GB 6570 ile 2GB 6570'in arasında performans farkı yok bunu da bilmiyorsun. AMD diye neden kalitesiz diye düşüneyim? 6570 eski ve güçsüz bir kart ve oyun oynamak için uygun değil bundan bile bihabersin.

Daha yazı yazmasını bilmiyorsun burda gelmiş bana bilmişlik taslıyorsun. Öncelikle ekran kartı belleğinin performansa etki etmediğini bilmen gerek. İkinci olarak 1GB 6570 ile 2GB 6570'in arasında performans farkı yok bunu da bilmiyorsun. AMD diye neden kalitesiz diye düşüneyim? 6570 eski ve güçsüz bir kart ve oyun oynamak için uygun değil bundan bile bihabersin.
GTX 1080'in aynı hatayı yapması ? Bunu nasıl açıklıyorsun pardon GTX 080 de eski demi. Ah bir sen akıllısın yazıya gelince sonuçta okuyabiliyorsan konuşma. Ekran kartının darboğaza girmesinin en büyük nedeni bellek miktarının bir noktada sıkışmasıdır oyun donması da budur. Yani işlemci ekran kartı için yeterli çalışma miktarı elde edemez aynı ekran kartı arkadaşımda sıkıntı çıkartmıyor. Artı olarak da Intel HD Graphics aynı oyunu oynatıyor. 500 MB ekran kartı ayırdım ona da bunu nasıl açıklayacaksın acaba?

GTX 1080'in belllek miktarı nasıl sıkışıyor? İyi misin sen? Darboğazın ne demek olduğunu bile bilmiyorsun daha. Darboğaz bilgisayardaki bir bileşenin diğerlerine göre güçsüz olup onların hızına yetişememesi durumudur. Hala 1080 diyorsun bana. Saçmalamayı bırak ve artık alıntı yapma.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı