Çözüldü Fortnite 12. sezon optimizasyon sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Herkesin bilgisayarında optimizasyon konusunda pozitif gelişmeler olurken benim bilgisayarımda en düşük ayarlarda dahi FPS drop yiyorum. Oyunu her gün oynuyorum bu sebeple kesin olarak güncellemeden sonra bu sorunun başladığını belirteyim.

İ5 9600K/Asus Tuf Z390 Pro/Asus Rog Strix 2070 O.C/Corsair 16GB Vengeance RGB PRO Siyah/CM MasterLıquıd ML240L RGB/Corsair MP510/Asus Tuf GT501 RGB/AOC C24G1/SteelSeries Rival 600/SteelSeries Arctis 5/CM CK350 Blue.

Sistemi kullanıyorum ve aynı sistemi kullanan bir youtuber son ayarlarda oyunu oynarken üstüne bir de aynı bilgisayardan yayın açıyor, neyden kaynaklı olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Herkesin bilgisayarında optimizasyon konusunda pozitif gelişmeler olurken benim bilgisayarımda en düşük ayarlarda dahi FPS drop yiyorum. Oyunu her gün oynuyorum bu sebeple kesin olarak güncellemeden sonra bu sorunun başladığını belirteyim.
İmzadaki sistemi kullanıyorum ve aynı sistemi kullanan bir youtuber son ayarlarda oyunu oynarken üstüne bir de aynı bilgisayardan yayın açıyor, neyden kaynaklı olabilir sizce?
Oyun içindeki kullanım verilerini Msi AfterBurner ile paylaşır mısın?
İmzadaki sistemi kullanıyorum ve aynı sistemi kullanan bir youtuber son ayarlarda oyunu oynarken üstüne bir de aynı bilgisayardan yayın açıyor, neyden kaynaklı olabilir sizce?
Oyun içindeki kullanım verilerini Msi AfterBurner ile paylaşır mısın?

Çözüm
Ayarların tamamını en yükseğe alıp ne kadar çözünürlükte oynuyorsunuz?
1080P de oynuyorum ve zaten normaldede en yüksekte drop yiyordu sistem neden bilmiyorum. Zaten en yüksek ayarlarda oynamadığım için dert etmiyordum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hmmm oyunda kayda girip sol üstte hangi bilgiler gözüksün?
Evet arkadaşlar yeni gelen 100 mb güncelleme sonrası oyun fişi çekmiş durumda. Maça girdiğim anda donuyor ve hiçbir şekilde tepki vermiyor, arkada müzik açıksa devam ediyor spotify ama başka bir cihazdan PC deki müziği değiştirmeye çalıştığımda PC yi kapalı olarak gösteriyor.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum :/. Dün hallettim sorunu, DirectX sürümü 11 di ben geçen sezon acaba bişey olcak mı diye 12 (beta) ya almıştım. Geçen sezon + veya - yönde bir sıkıntı olmamıştı ama bu sezon oluyormuş geri sürümü 11 e alınca yağ gibi akmaya devam etti oyun : D. Herkese teşekkürler tekrardan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı