Fortnite 4 GB RAM'den 6 GB'a Arttırma Performansı Arttırır mı?

eminallen

Hectopat
Evet arkadaşlar ben Fortnite az çok oynayabiliyorum sistemim normal ama RAM 4 GB olduğu için takılmalar oluyor ve bunun yanında laptop da ısınıyor. Bu durum da kanser oluyorum ama ben 4 GB RAM'i 6 GB RAM'e yükseltirsem rahat oynayabilir miyim? Ve bir sorum daha var 6 GB RAM varken Fortnite oynarken arkada Discord açabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM oyundaki kasmayı veya donmayı engellemeye çalışır. FPS arttırmaz, arttırsa bile 2-3 FPS kadar etkisi anca olur.
Dediği gibi anlık FPS düşmeleri azalır. Eğer gözle görülür fark istiyosan ekran kartını değiştir. Discord performansına etki etmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM oyundaki kasmayı veya donmayı engellemeye çalışır. FPS arttırmaz, arttırsa bile 2-3 FPS kadar etkisi anca olur.
100 Fps gibi birşey alıyorum düşük ayarlarda ama Fps sabitlemesem hem bilgisayar 95 derece gibi birşey oluyor Fps sıkıntı yok ama Şu takılmalar uyuz ediyor. Cevaplarınız için teşekkürler

Bilgisayarın fazla ısınıyor temizle GPU ve CPU olmak üzere termal macunlarını değiştirip,fanları temizle.
Biliyorum da geçen açtım içini temizlemeye çalıştım ama fanın vidalarını çıkardığım halde fan çıkmadığı için ellemedim. Ya bilgisayarcıya vericeğim ya da teknik servise ama içini açtığım için garantisi gitti temizlerler mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı