Fortnite açılırken mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

misa

Hectopat
RAM
16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD veya HDD modeli
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4
Ekran kartı
Nvidia RTX3050 TI GDDR6 128-Bit DX12
İşlemci
Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB
arkadaşlar, bilgisayarımda günlük rutinimde takılırken arkada Fortnite'ı açtım. Normal açılıyordu ama bir anda mavi ekran hatası ile karşılaştım. İlgili minidump dosyasını Google Drive ile paylaşıyorum.

Sorunun kaynağını çok merak ediyorum çünkü bilgisayarı alalı çok olmadı yani bilgisayardan kaynaklanan bir sorunsa oldukça büyük bir sinir haline gireceğim. Umarım sorun Fortnite kaynakladır.

Kaspersky yazılımını kaldırın.
Kullandığınız kulaklığın markası HyperX değil mi?
O sorun çıkartmış.
Kamera ve Mikrofon yazılımını güncelleyin.
Ekran kartı DDU ile kaldırın. Güncel olanı kurun. RTX 3050 Ti'den bahsediyorum.

Kaspersky yazılımını kaldırın.
O sorun çıkartmış.
Kaspersky tam olarak nasıl bir soruna neden oluyor? Sorun yaratmasını bende tahmin ediyordum ama böyle bir çökmede ki rolünü merak ettim biraz. Kendisi gerçekten çok fazla şeye müdahale ediyor engelliyor yada izliyor. Sisteme yük bindirdiği için mi böyle bir sorun var oldu?

Sorunun ana kaynağı HyperX Cloud 2 kulaklığım mı? Bu oldukça ilginç. Son aylardır aklıma takılan en büyük sorunlardan birine neden oldu bu durum. Bilgisayarıma 1 tane usb çoğaltıcı takılı halde. Kendisi 4 girişli 2 girişini kullanıyorum. Birine fan bir diğerine harici klavye takılı vaziyette. Buna ek olarak usb çoğaltıcı taktığım giriş dışında laptopun kendi 2 usb girişinden birine kablosuz faremi bir diğerinede HyperX Cloud 2 kulaklığımın ses kartını takıyorum. Şüphelendiğim asıl şey ise laptopun bütün bunlara güç yetiştirmekte zorlanıyor olabilmesi. Sorunun ana kaynağı bu olabilir mi?

Sadece RTX 3050 TI için değil pek çok yazıcı için üst üste kurma durumu yaşanmış olabilir bilgisayarımda. Bunu da elde tutacağım. Dediğin uygulamaları uygulamaya başlayayım.

Teşekkürler.

O sorun çıkartmış.
Sorunun kaynağını söylediniz ama nedenini söylemediniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı