Çözüldü Fortnite oynarken GTX 1050 Ti bilgisayardan "daart" diye ses geliyor ve oyun donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

430518

Hectopat
RAM
16 GB
Ekran kartı
gtx 1050 Ti
Anakart
h410m
İşlemci
i5-10400F
Arkadaşlar Fortnite oynarken bilgisayardan birkaç saniyeliğine daart diye bir ses geliyor ve oyun donuyor. Sizce bunun nedeni nedir?

Çözüm
Oyundayken RAM ve işlemci değerlerini kontrol eder misin? Sıcaklık, ne kadar kullanıldıkları vs. sorunun bu ikisinden birinde olacağını düşünüyorum.

Sorunu çözdüm hocam. Eski prizimin yerine yeni bir priz taktım. Sorun ortadan kalkmış oldu.
Hiçbir ayrıntı vermediğiniz için yorum yapamam. Bütün olayı yazmanız gerek.

Hocam Fortnite oynarken (bu olayı dün yaşamadım. Sadece bugün yaşadım) mesela planör ile istediğim alana inerken aniden kulaklıktan daart diye ses geliyor ve oyun donuyor. Bunun gibi farklı alanlarda da bu olay oldu. Fakat sadece bugün olduğu için şüphelendim. Dün oynadığımda hiçbir sorun olmamıştı.

Edit: Bilgisayarın fişlerini taktığım priz çok eskidi. Dün gece elektrikler gittiği için bir daha gelirken sıkıntı yaratmasın diye fişlerini çekmiştim. Sabah ise farklı yerlere takmıştım. Sorunun oradan geldiğini düşünüyorum.

Oyundayken Ram ve işlemci değerlerini kontrol eder misin? Sıcaklık, ne kadar kullanıldıkları vs. Sorunun bu ikisinden birinde olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı