Fortnite oynarken R3 3100 bilgisayar yeniden başladı

Devolve

Hectopat
Selamlar, dün akşam arkadaşlarımla Fortnite oynarken bilgisayar kendini yeniden başlattı ve çok şiddetli bir fan sesi geldi. Ben patlar diye korktum ve bilgisayardan uzaklaştım fakat ses sonra azaldı. Windows'un bir güncellemesi vardı ve onu yaptı. Herhangi bir mavi ekran almadım ve sıcaklıklar 44-50 dereceydi. Olay görüntüleyicisinde Kernel Power 41(63) hatası gözüküyor. Oyundayken ekran gidiyordu ve HDMI kablosunu ittirince düzelmişti (oyun oynarken masaya çok çarpıyorum kablolar arada oynuyor). PSU kablosuna baktığımda ellediğimde cızırtı geldi ve kabloyu ittirince hem cızırtı gitti hem de kablo daha düzgün durmaya başladı. Sebebi tam olarak kablo mudur?

Sistem:

RX 570 8 GB.
Ryzen 3 3100
16 GB (2x8) Corsair Vengeance 3000MHz DDR4 CL16 RAM.
HyperX Fury 240GB SSD.
Samsung 500GB M.2 SSD (oyun bu diske kurulu ve diskin okuma yazma hızını tam hatırlamıyorum)
Corsair Carbon Spec Delta.

Yeniden başlattıktan sonra Radeon ayarları tarafından bilinmeyen bir sebepten dolayı yeniden başlatıldı hatası aldıysanız Wattman hatası alıyorsunuz demektir. Yüksek performans modunda kullanıyorsanız diğer modları deneyin ama şunu bilmenizde de fayda var. Üreticiden üreticiye bu durum değişmekte ve kesin bir çözüme daha ulaşılamadı.

Yeniden başlattıktan sonra Radeon ayarları tarafından bilinmeyen bir sebepten dolayı yeniden başlatıldı hatası aldıysanız Wattman hatası alıyorsunuz demektir. Yüksek performans modunda kullanıyorsanız diğer modları deneyin ama şunu bilmenizde de fayda var. Üreticiden üreticiye bu durum değişmekte ve kesin bir çözüme daha ulaşılamadı.
Hocam herhangi bir sürücü hatası almadım.

Bende dahil olmak üzere çoğu AMD kullanıcısının yaşadığı bir durum bu. Bazı üreticilerin kartı gereğinden fazla Overclock etmesi sonucu bu hata oluşabiliyor. Kullandığınız model nedir bu arada?

Yeni konular

Geri
Yukarı