Forumdaki Yazım Kuralları Hakkında Öneri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

vahitceylan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar forumdaki bir çok üye ben dahil bazen sorunlarımıza acil çözüm bulmak için konu açmak zorunda kalıyoruz. Dolayısıyla imla ve yazım kuralları ister istemez ufak tefek hatalar veya gözden kaçma durumları oluyor. Bu yüzden cezalara maruz kalıyoruz. Bir kaç forumda gördüm konuyu açarken yazdığımız yanlış cümleleri otomatik olarak düzeltiyor ve büyük küçük harf, noktalama virgül işaretlerini otomatik olarak yerine getiriyor. Bu gibi bir eklenti kurulamazmı foruma üyelerin gereksiz yere ceza alma oranı bu sayede düşer.

Bu seferde alışkanlık haline getirirler.

Olay sadece yazım yanlışı düzeltmek değil, konuları inceleyip verilen cevapları da gözden geçirmektir. Yani genel işleyiş sadece yazıma bağlı değil. Üstelik burada acil çözümlere bir öncelik tanınmıyor, tolerans gösterilmiyor ve kurallar esnetilmiyor. Siz forumları acil çözümleriniz için kullanabilirsiniz ama burada durum öyle değil. Burası, acil kelimesinin konu içerisinde kullanımının bile yasaklandığı bir yer. O yüzden diğer forumlarla Sosyal'in bir kıyaslamasını yapmazsanız seviniriz.

Olay sadece yazım yanlışı düzeltmek değil, konuları inceleyip verilen cevapları da gözden geçirmektir. Yani genel işleyiş sadece yazıma bağlı değil. Üstelik burada acil çözümlere bir öncelik tanınmıyor, tolerans gösterilmiyor ve kurallar esnetilmiyor. Siz forumları acil çözümleriniz için kullanabilirsiniz ama burada durum öyle değil. Burası, acil kelimesinin konu içerisinde kullanımının bile yasaklandığı bir yer. O yüzden diğer forumlarla Sosyal'in bir kıyaslamasını yapmazsanız seviniriz.
Siz beni tamamen yanlış anladınız galiba, sorun sırf forumda önce araştırıp sonra konu açılımı değil ordaki yazdığım sadece bir örnek bir zamanlar açtığım konuda cümle sonlarını işaretlemediğim için ceza aldım birileri konu açıyor, belkide yardım istiyor. Orada cevap veren forum üyeleri sırf yazım kurallarına uymadığı için veya cümle sonlarına nokta virgül katmayı göz ardı ettiği için forumda ceza alıyorlar. Bu gibi uygulamarın önüne geçmek için böyle bir sistem uygulanamaz mı demek istedim.

Bu seferde alışkanlık haline getirirler.
Neyi alışkanlık haline getirirler. Anlamadım ?

Bir kaç forumda gördüm yazım yanlışı düzeltiliyor demişsin. Bende diyorum ki bir kişi öyle yapsa 2 kişi öyle yapsa ve düzeltilse artık noktalama işaretlerine veya yazım yanlışlarına özen gösterilmez yanlış yazmaya nokta koymamaya devam ederler. Biraz karışık oldu ama :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı