Forza Horizon 4 bir anda donuyor ve oyundan atıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Eren_16

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Bugün bir arkadaşım ile Forza Horizon 4 Ultimate Edition satın aldık. Ancak oyunu oynarken bir anda donup kalıyor ve ardından atıyor. Sebebi ne olabilir, sistemim fazlasıyla yetiyor.

Anlıyorum hocam ama explorer.exe'yi kapatmak doğru bir çözüm değil. Efektif olarak işe yarasa bile.

Haklısınız ancak daha eski bir sürüm kullanıp belki de performans kaybı yaşamaktansa girmeden önce sadece bir programı çalıştırmak daha mantıklı bence. Geçici bir çözüm sadece ancak bu saatten sonra da düzelteceklerini sanmıyorum oyun ilk çıktığından beri bu problem yaşanıyor.

Haklısınız ancak daha eski bir sürüm kullanıp belki de performans kaybı yaşamaktansa girmeden önce sadece bir programı çalıştırmak daha mantıklı bence. Geçici bir çözüm sadece ancak bu saatten sonra da düzelteceklerini sanmıyorum oyun ilk çıktığından beri bu problem yaşanıyor.
Ben oyunu yaklaşık 62 saat oynamışım. Bunun 50 saati su gibi akmıştır. Ne zaman hatırlamıyorum ama 2022 Eylül falandı galiba oyun bu sorunu vermeye başladı. Zaten oyun teknik olarak bitmişti. Hazine adası, işler vb tamamlamıştım yani. Arada çark çevirmeye v.b. giriyordum. Şansıma oyunun ortasındayken böyle bir problem yaşamadım. Nvdia, Microsoft el ele verip bunu çözmek zorunda. 20 saatim olsa ve böyle bir problem olsa steam'den para iadesi isterdim açıkcası. Bu büyük bir problem.

MSI Afterburner kullanıyorsan girmeden önce kapatmayı dene. Hala olmuyorsa Forza fix 2.0 sorununu yüksek ihtimalle çözecektir. Arkada Windows Gezgini çalışınca bu sorun ortaya çıkıyordu. Ya Görev Yöneticisi'nden Windows Gezgini'ni (explorer.exe.) Kapatarak oynamayı dene, ya da daha kolayı forz fix 2.0 kullan. O da aynı şeyi yapıyor ancak tek tuşla açıp kapatabiliyorsun Windows Gezgini'ni. Görev Yöneticisi'nden kapatmak istersen tekrar açmak için sol üstteki "dosya" sekmesine basıp yeni görev çalıştıra tıklayarak explorer.exe yazacaksın.

Hocam fix 2.0'ı indirdim. Oyuna girmeden açtım ancak belgelere attı. Ardından oyuna girdim ancak gene attı.

Hocam fix 2.0'ı indirdim. Oyuna girmeden açtım ancak belgelere attı. Ardından oyuna girdim ancak gene attı.

Nasıl kullanıldığını hatırlamıyorum, çok uzun süredir kullanmadım. Oyunu açtıktan sonra girmeden önce menüdeyken Görev Yöneticisi'nden explorer.exe'yi kapatıp giriş yapmayı deneyebilirsin. Oyunu kapatınca explorer.exe'yi geri açman gerekecek, onu da "CTRL + Alt + Del > Görev Yöneticisi > Dosya > Yeni Görevi Çalıştır" sekmesine girdikten sonra explorer.exe yazıp Tamam'a tıklayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı