Forza Horizon 4.exe çalışmayı durdurdu hatası

partezee

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu konu hakkında yazılmış diğer konulara göz attım fakat üzerinden zaman geçmiş ve işime yarayacak çözümler üretilememiş o yüzden konuyu açtım.

Sistemin çok güçlü değil farkındayım ama oyunu 1 haftadır sorunsuz oynarken birdenbire bu hatayla karşılaşmış olmam ve 7 saattir çözümünü arayıpta bir türlü fixleyememiş olmam bana buraya konu açmama vesile oldu.

Sistemin şöyle.

i5 7200U.
12 GB RAM.
Windows 10 64b.
NVIDIA 940MX.

Bu sistemde orta ayarlarda keyifli keyifli oyunumu oynuyordum. Ne olduysa dün yaptığım Windows 10 güncellemesinden sonra oldu sanırım. Fakat tam olarak bundan kaynaklı oldugundan emin değilim çünkü güncelleme bittikten sonra 1-2 saat oyunda Free olarak gezdim ve bir yarışa girdikten sonra yarış sonunda bu hatayı aldım ve artık oyuna giriş yapamıyorum giriş ekranında entere bastıktan sonra yükleme yaparken bu hatayı almaya başladım.

Denediğim bazı çözüm yöntemleri: Steam'den dosyaları doğruladım, Forza fix uygulamasıyla girdim, uyumluluk gidericiyi çalıştırıp Windows 8 ile denedim, ekran kartı driverinin son sürümü sıkıntı yaratmıştı bir öncekini kullanıyordum onu son sürüme çektim yine olmayınca tekrar eski sürüme döndüm fakat hala problemim çözülmüş değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu konu hakkında yazılmış diğer konualar göz attım fakat üzerinden zaman geçmiş ve işime yarayacak çözümler üretilememiş o yüzden konuyu açtım.

Sistemin çok güçlü değil farkındayım ama oyunu 1 haftadır sorunsuz oynarken birdenbire bu hatayla karşılaşmış olmam ve 7 saattir çözümünü arayıpta bir türlü fixleyememiş olmam bana buraya konu açmama vesile oldu.

Sistemin şöyle.

i5 7200U.
12 GB RAM.
Windows 10 64b.
NVIDIA 940MX.

Bu sistemde orta ayarlarda keyifli keyifli oyunumu oynuyordum. Ne olduysa dün yaptığım Windows 10 güncellemesinden sonra oldu sanırım. Fakat tam olarak bundan kaynaklı oldugundan emin değilim çünkü güncelleme bittikten sonra 1-2 saat oyunda Free olarak gezdim ve bir yarışa girdikten sonra yarış sonunda bu hatayı aldım ve artık oyuna giriş yapamıyorum giriş ekranında entere bastıktan sonra yükleme yaparken bu hatayı almaya başladım.

Sistemin iyi ama güncelleme bir daha yapma benim kardeşiminkini güncelleme yaptım hala açılmıyor.

Setupu var mı sende?

Sistemin iyi ama güncelleme bir daha yapma benim kardeşiminkini güncelleme yaptım hala açılmıyor.

Setupu var mı sende?
elimde değil ki hocam defalarca windows updatei kapatmama rağmen kendi kendine açılıyor zaten pcde ssd yok bide 1 günümü alıyor o güncellemeleri yüklemek. Steam üzerinden aldım oyunu setup dosyası yok

Peki 522.25 sürümüyle denediniz mi? Bundan daha yeni sürümlerde FH4'te sorun çıkabiliyor.
528.49 vardı o oyuna girdikten 15dk sonra çökme yapıyordu şuan 472.12 kullanıyorum hiç sorunsuz bir şekilde oynuyordum artık ne olduysa bu hatayı vermeye başladı. bahsettiğiniz sürümü nvidianın sitesinden bulamadım yardımcı olursanız bulmamda bide onu kurarım.

elimde değil ki hocam defalarca windows updatei kapatmama rağmen kendi kendine açılıyor zaten pcde ssd yok bide 1 günümü alıyor o güncellemeleri yüklemek. Steam üzerinden aldım oyunu setup dosyası yok

528.49 vardı o oyuna girdikten 15dk sonra çökme yapıyordu şuan 472.12 kullanıyorum hiç sorunsuz bir şekilde oynuyordum artık ne olduysa bu hatayı vermeye başladı. bahsettiğiniz sürümü nvidianın sitesinden bulamadım yardımcı olursanız bulmamda bide onu kurarım.
o zaman iş zor.

@partezee

Bu sürümden daha günceli kuruluysa ilk önce Denetim Masasi'ndan mevcut sürücüyü kaldirin daha sonra yukaridakini kurun.
güncellemeyi bulup indirdim ama diğernini üzerine kurmuştum. bide sizin dediğiniz gibi kurayım

arkadaşlar problemi çözdüm. @reptile hocamın dediğini uyguladım ( program ekle kaldırdan nvidia ismi geçen her şeyinıaldırım 522.25 güncellemesini temiz kurulum seçeğini işaretleyerek kurdum ) ama bunun yanında steami ingilizce kullanıyordum türkçeye çevirdim (oyun dili türkçe olduğu için uyumsuzluk yapmış olabilir diye) ve steami beta versiyonuna güncelledim. bunlardan biri işe yaradı ama hangisi tam kestiremiyorum

Son düzenleme:
Ne.

@partezee

Bu sürümden daha günceli kuruluysa ilk önce Denetim Masası'ndan mevcut sürücüyü kaldirin daha sonra yukaridakini kurun.

Neden bu sürüm acaba? Yeni sürücüyü kaldırıp eskisini kurmak sakıncalı olmaz mı? Mesela Doom Eternal hep benden en yeni sürümü ister oynamak için.

Neden bu sürüm acaba?

Çünkü genel olarak bu sürümde sıkıntısız çalışıyor. Doom Eternal'ı açarken yeni sürümü şart koşuyorsa yapacak bir şey yok. Sadece uyarı verip açılıyorsa sorun olmaz. Performans açısından sıkıntı yaşayacak olursanız da güncel sürüme geçmekten başka çareniz yok.

Geri
Yukarı