Forza Horizon 4 Herhangi Bir Hata Mesajı Olmadan Oyundan Atma

İşletim sistemi
Windows 10

huseynyigit

Kilopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 aldım ve oynamaya başladım. Oyun bir süre sonra herhangi bir hata vermeden kendini kapatıyor. Yaklaşık 5-6 defa denedim ve 30 dakika oynadıktan sonra oyundan atıyor. Yardıma ihtiyacım var.

Ben bu sorunun aynısını FH3 için çok uzun bir süre yaşadım. Fakat sonrasında herhangi kesin bir çözüm olmadan bundan kurtuldum.

Benim sorunum şu şekildi, oyuna giriyordum ve devam et butonuna tıkladıktan sonra gelen ilk yükleme ekranında oyun gri ekran verip kapanıyordu hiçbir hata vermeden.

Denediğim çözüm yolları öncelikle ekran kartı sürücüsüydü. Yeni sürücüye geçtikten sonra oyun açılıyordu fakat kısa bir süre sonra kapanıyordu. Eskiye dönünce daha yükleme ekranında kapanıyordu.

• Öncelikle en yeni sürücüye geçtim.
  • Ardından Windows ayarları/sistem/depolama kısmından gereksiz dosyaları sildim.
  • Daha sonra Windows ayarları/uygulamalar/uygulamalar ve özellikler kısmından XBox'a dair bütün programları gelişmiş seçeneklerden "sıfırla" yaptım.
  • FH3'ü sıfırla yaptım. Merak etmeyin ilerlemeniz silinmiyor.
  • Windows ayarlarından FH3 için mikrofona izin verme seçeneğini kapattım.
Hangi çözümün tam olarak işe yaradığını inanın bilmiyorum fakat bunca şeyi yaptıktan sonra sistemi yeniden başlattım. Bir süre sonra farkettim ki artık bir sorun çıkartmıyor.

Ben bu sorunun aynısını FH3 için çok uzun bir süre yaşadım. Fakat sonrasında herhangi kesin bir çözüm olmadan bundan kurtuldum.

Benim sorunum şu şekildi, oyuna giriyordum ve devam et butonuna tıkladıktan sonra gelen ilk yükleme ekranında oyun gri ekran verip kapanıyordu hiçbir hata vermeden.

Denediğim çözüm yolları öncelikle ekran kartı sürücüsüydü. Yeni sürücüye geçtikten sonra oyun açılıyordu fakat kısa bir süre sonra kapanıyordu. Eskiye dönünce daha yükleme ekranında kapanıyordu.

• Öncelikle en yeni sürücüye geçtim.
  • Ardından Windows ayarları/sistem/depolama kısmından gereksiz dosyaları sildim.
  • Daha sonra Windows ayarları/uygulamalar/uygulamalar ve özellikler kısmından Xbox'a dair bütün programları gelişmiş seçeneklerden "sıfırla" yaptım.
  • FH3'ü sıfırla yaptım. Merak etmeyin ilerlemeniz silinmiyor.
  • Windows ayarlarından FH3 için mikrofona izin verme seçeneğini kapattım.
Hangi çözümün tam olarak işe yaradığını inanın bilmiyorum fakat bunca şeyi yaptıktan sonra sistemi yeniden başlattım. Bir süre sonra fark ettim ki artık bir sorun çıkartmıyor.
Mikrofonu kapatmak işe yaramış olabilir yabancı forumlarda bundan kaynaklı çok başlık var mikrofon erişiminin bazı oyunlarda çökmeye yol açtığına dair

Forza Horizon 4 aldım ve oynamaya başladım. Oyun bir süre sonra herhangi bir hata vermeden kendini kapatıyor. Yaklaşık 5-6 defa denedim ve 30 dakika oynadıktan sonra oyundan atıyor. Yardıma ihtiyacım var.

RAM'lerinizde XMP açık mı? bu sebeple sorun yaşıyor olabilirsiniz. ben RAM'lerden kaynaklı problem yaşadım RAM'lerim şu an servisteler fakat XMP desteğini kapattığımda kapanma yaşamadım. Ne zaman XMP açıp RAM'leri 3600 MHz alsam hata raporu almadan doğruca sizinki gibi masaüstüne dönüyordu oyun. XMP kapatınca düzelmişti aynı zamanda Xbox uygulamalarıyla ilgili tüm ayarları kapatmanız gerekebilir diğer arkadaşın söylediği gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı