Forza Horizon 4 ''sisteminiz en düşük değerlerin altında'' uyarısı

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Asus TUF laptopumda bu uyarıyı alıyorum. Ultra ayarlarda 70 FPS almama rağmen bu uyarı çıkıyor kapatmadan oyun başlamıyor, nasıl çıkmamasını sağlayabilirim?

• RTX 3050
  • i5 11400H
  • 8 GB RAM
  • 512 GB M.2 SSD
Ekran Görüntüsü (32).png

Yönetici olarak çalıştırmayı denediniz mi?
Bir şey değişmedi.
Bu, Windows 10 sürümünüzün veya NVIDIA sürücünüzün eski olmasından kaynaklanabilen bir hatadır. Bunlar güncel ise aklıma başka bir çözüm önerisi gelmiyor.
Sürücülerim güncel.
Oyun dahili grafik birimini baz alarak bu uyarıyı veriyor olabilir, başka bir şey gelmedi aklıma.
Sanırım UHD grafik kartını gördüğü için bu uyarı çıkıyor. Ama oyun normal şekilde RTX 3050 ile oynatılıyor uyarı var sadece.
Hocam alakasız ama masaüstündeki oyunlar çok güzel :D
Oyun zevkine bayıldım.
Teşekkürler severek oynuyorum.

Ultra'da 70 FPS alabileceğini sanmıyorum UHD 630'un.
Ben öyle bir şey demedim ki, oyunun artık bu kontrolcüsü ne ise UHD 630'u baz alarak uyarı veriyor fakat RTX 3050 ile oyun çalışıyor.
Sanırım UHD grafik kartını gördüğü için bu uyarı çıkıyor. Ama oyun normal şekilde RTX 3050 ile oynatılıyor uyarı var sadece.
Evet, büyük ihtimalle oyun ile alakalı. Dahili grafik birimini dikkate alarak düşük sistem uyarısı veriyor.

Forza Horizan4 benim sistemde aynı şekilde sisteminiz düşük gereksinimleri bile karşılamıyor diye uyarı mesajı verdi. Bu mesajın hatalı olduğu tüm ayarları ultra yapıp süper grafiklerle 60 fps aldıktan sonra anladım bu hata mesajını kaldırmanın bir yolunu bilen varsa lütfen yazsın. Orta grafik ayarları 1080 çözünürlükte çok yüksek fps rakamlarına ulaşıyorum. Oyunun oto algıladığı ayarlar inanılmaz düşük seviyede.

ASUS TUF laptopumda bu uyarıyı alıyorum. Ultra ayarlarda 70 FPS almama rağmen bu uyarı çıkıyor kapatmadan oyun başlamıyor, nasıl çıkmamasını sağlayabilirim?

• RTX 3050.
  • i5 11400h.
  • 8 GB RAM.
  • 512 GB M.2 SSD.
Eki Görüntüle 1228793

Bu bana da oluyordu ama sistem güçlü olduğu için görmezden geliyordum ve gayet normal şekilde oynuyordum önemsenecek bir uyarı değil diye yorumladım.

Bu bana da oluyordu ama sistem güçlü olduğu için görmezden geliyordum ve gayet normal şekilde oynuyordum önemsenecek bir uyarı değil diye yorumladım.
Açıkçası bu gidişle bende öyle yapacağım, çünkü herhangi bir çözüm bulamadım henüz. Benim sistemimde aynı özelliklere sahip tek farkı intel i7 11. nesil işlemci kullanıyorum.

Açıkçası bu gidişle bende öyle yapacağım, çünkü herhangi bir çözüm bulamadım henüz. Benim sistemimde aynı özelliklere sahip tek farkı Intel i7 11. nesil işlemci kullanıyorum.

Demin denedim o uyarıyı almadım zamanla geçti benimkisi belki de farkında olmadan o uyarıyı almama sebep olan şeyi çözdüm. Ama dediğim gibi sadece bir yazı benim gözüm de tamam deyin geçin zaten bir FPS kaybı gibi bir durum olmuyor yani olmamıştı bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı