Çözüldü Forza Horizon Online sunucu bağlantısı engellendi hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

GaraGuraCugara

Centipat
Arkadaşlar bütün forumları gezdim, bütün videoları izledim, her şeyi denedim ama bir türlü online bağlantı kuramıyorum. Teredo uygun bulunamadı, sunucu bağlantısı engellendi hatalarını bir türlü gideremedim. Lütfen yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• Forza Horizon 4 Screenshot 2020.05.27 - 23.07.04.91.png
    Forza Horizon 4 Screenshot 2020.05.27 - 23.07.04.91.png
    204,5 KB · Görüntüleme: 188
  • Adsız.png
    Adsız.png
    155,3 KB · Görüntüleme: 190
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun kapalı iken çalıştırdan CMD komutunu yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki kodları sırasıyla gir "ok" yazdıktan sonra bir alt satırdaki kodları gir.

Sonra bir reset at bağlanmaya çalış bakalım. Bende aynı sorun oldu dediğim gibi çözdüm. Bazen giriyordu bazen bağlantı engelleniyordu. Arkadaşıma da aynısını uyguladık onda da düzeldi.

Denedim ama olmadı. Bende 4 satır çıkıyor. İzlediğim videolardan yapan kişilerin bağlantı IP'leri falanda yazıyordu ama bende böyle.

Banlanmış olma ihtimalin var bende engelliyim de teredo diye bir şey yazmıyordu.

Bir hafta oldu oyunu alalı, zaten Gamepass ile oynuyorum. Hile benzeri bir program kullanmadım. Durduk yere ban atılıyor mu?

Windows arama kısmına "Xbox Live ayarları" yazınız, oraya girip "Xbox ağı" kısmına tıklayınız. Düzelt tuşuna basıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız, bende de bu hata oluyordu CMD falan işime yaramadı neler denedim bu kesin çözümdür...

Ne yazık ki. Bir işe yaramıyor.

Direkt olarak Forza Horizon'un resmi yardım forumuna bu hata ile gidin uzaktan bağlanıp sorunu çözüyorlar.

Teşekkürler deneyeceğim.
Arkadaşlar sorun çözüldü. Sorunsuz oynayabilmeniz için her şeyin güncel olması gerekiyormuş.
Oyun kapalı iken çalıştırdan CMD komutunu yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki kodları sırasıyla gir "OK" yazdıktan sonra bir alt satırdaki kodları gir.

netsh int teredo set state disable

netsh int teredo set state type=default

netsh int teredo set state enterpriseclient

netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net
Sonra bir reset at bağlanmaya çalış bakalım. Bende aynı sorun oldu dediğim gibi çözdüm. Bazen giriyordu bazen bağlantı engelleniyordu. Arkadaşıma da aynısını uyguladık onda da düzeldi.

Windows arama kısmına "Xbox Live ayarları" yazınız, oraya girip "Xbox ağı" kısmına tıklayınız. Düzelt tuşuna basıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız, bende de bu hata oluyordu CMD falan işime yaramadı neler denedim bu kesin çözümdür...

Direkt olarak forza horizonun resmi yardım forumuna bu hata ile gidin uzaktan bağlanıp sorunu çözüyorlar.

Oyun kapalı iken çalıştırdan CMD komutunu yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki kodları sırasıyla gir "ok" yazdıktan sonra bir alt satırdaki kodları gir.

Denedim ama olmadı. Bende 4 satır çıkıyor. İzlediğim videolardan yapan kişilerin bağlantı IP'leri falanda yazıyordu ama bende böyle.

Banlanmış olma ihtimalin var bende engelliyim de teredo diye bir şey yazmıyordu.

Bir hafta oldu oyunu alalı, zaten Gamepass ile oynuyorum. Hile benzeri bir program kullanmadım. Durduk yere ban atılıyor mu?

Direkt olarak Forza Horizon'un resmi yardım forumuna bu hata ile gidin uzaktan bağlanıp sorunu çözüyorlar.

Teşekkürler deneyeceğim.
Arkadaşlar sorun çözüldü. Sorunsuz oynayabilmeniz için her şeyin güncel olması gerekiyormuş.

Dosya Ekleri

• Screenshot 28.05.2020 20_16_46.png
    Screenshot 28.05.2020 20_16_46.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 196
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Nasıl çözdünüz bende Gamepass üzerinden oynuyorum ve aynı hatayı alıyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Teşekkürler deneyeceğim.

Nasıl çözdünüz sorunu acaba.

Linki var mı acaba Forza'nın resmi yardım forumunda?

Teşekkürler deneyeceğim.
Nasıl düzeltiniz acaba sorunu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı