Foxconn A6VMX Overclock

gkhn92

Decapat
Merhabalar
s1.gif
,

Elimde 2. olarak nadiren kullandığım bir PC var. Bu PC'ye overclock yapmak istedim. Hem kendimi geliştirmek hem bilgi edinmek için. BIOS üzerinden overclock yaptığım zaman maksimum 200'den 225'e çıkıyor (voltajlar ile oynamadan) ve 2.8GHz'den 3.15GHz yükselip stabil olarak çalışıyor. 226 ve üzerinde BIOS kısmını sorunsuz atlıyor Windows kısmına gelirken PC reset atıyor. Foxconn'un kendi programı Fox One üzerinde auto test yaptım ve 248'e kadar çıkardı 248'i önerdi. Uygulama üzerinden PC açık iken 243'e (3.4GHz) çıkarıp boşta 1 saat (ortalama sıcaklık 29-34°C), farklı oyunlarda(30dk) ve Aida64 programında(30dk) test ettim. Stabil ve soğuk çalışmaya devam ediyor. Benim sorum Fox One programı ile 243 de stabil çalışıyorken, neden Windows sürekli reset atıyor ? Bilmediğim bir ayar mı var ya da overclock sonrası tekrar format atılıp 3.4GHz olarak mı tanıtılması gerekiyor ?

Cihazın yanması çok mühim değil amaç bilgi edinmek kendimi geliştirmek tabii mümkün olduğunca cihazı yakmadan. Yorumlarınızı ona göre yaparsanız sevinirim.

PC Özellikleri:
Anakart: Foxconn A6VMX
İşlemci: AMD Athlon II X2 240 2.8GHz
PSU: Colorsit 550W
RAM: 2GB + 1GB 800 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı