Foxconn G41MXE anakart 6GB RAM 4GB görünmesi

Voolkan

Hectopat
Daha fazla  
Foxconn G41mxe anakart 6GB (4+2) RAM'i 4GB olarak okuyor. Benim asıl sorum şu, ben RAM'imi 8GB yapmak istiyorum bendeki 4GB ve yeni bir 4GB RAM alsam problemsiz çalışır mı? Bu arada BIOS güncellemesi yaptım BIOS pilini bekletme gibi şeyleri yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart bende bulunuyor yapman gereken 4gb olanı çıkarmak sadece 2 varken bios pilini çıkar ve tak bu şekilde rami gösterirsin sonra aynı pil çıkarma işlemini iki ram takılıyken yap ikisini de görür.

Aynı anakart bende bulunuyor yapman gereken 4gb olanı çıkarmak sadece 2 varken bios pilini çıkar ve tak bu şekilde rami gösterirsin sonra aynı pil çıkarma işlemini iki ram takılıyken yap ikisini de görür.
Dediklerini yaptım fakat olmadı biraz daha ayrıntılı anlatırmısın yanlış yaptım muhtemelen

Şimdi 4gb RAM i takılı olsun ve bios pilini çıkart 30sn kadar bekle sistemi geri aç pili takıp gelmesi gerek eğer olmaz ise bir kaç kere daha deneyin sonuç alınmaz ise bios güncelleyin çözülebilir.

D
Şimdi 4gb RAM i takılı olsun ve bios pilini çıkart 30sn kadar bekle sistemi geri aç pili takıp gelmesi gerek eğer olmaz ise bir kaç kere daha deneyin sonuç alınmaz ise bios güncelleyin çözülebilir.
Dediklerinizi yapmıştım bi sonuç alamadım bios güncellemesi yaptım ama tekrar deneyebilirim
Ekran görüntüsü atar mısın?
Ekran görüntüsünden kastının ne olduğunu anlamadım bana direk sorabilirsin ram marka veya mhz soruyorsan ikiside Kingston 1333 mhz biri 4 diğeri 2 GB ama dediğim gibi 4gb olarak okuyor ikisini bios dan baktım yine aynıydı yani 4 GB ti farklı bişey soruyorsan resmini atabilirim

Yerlerini değiştirdiğinde yine 4 GB olarak görüyorsa anakartında bir sorun olabilir. RAM miktarı 4GB görünüyorken RAM'lerin yerlerini değiştiriyorsan ve bu sefer toplam 2 görüyorsa RAM slotunda bozukluk olabilir. Şu an tam olarak derdini anlamaya çalışıyorum sadece.

Yerlerini değiştirdiğinde yine 4 GB olarak görüyorsa anakartında bir sorun olabilir. RAM miktarı 4GB görünüyorken RAM'lerin yerlerini değiştiriyorsan ve bu sefer toplam 2 görüyorsa RAM slotunda bozukluk olabilir. Şu an tam olarak derdini anlamaya çalışıyorum sadece.
Fazla kafa yormuya gerek yok hocam zaten sistem eski daha ekleme yapmam bu yaz staj paramla monster notebook alicam eğer masaüstüne devam edersem yeni anakart yeni ram yeni işlemciyle yoluma devam edcem

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı