Foxconn G41MXE-K model anakarta nasıl bir RAM almalıyım?

Tamer7

Kilopat
Daha fazla  
Evet sorum bu arkadaşlar 2 GB RAM mevcut ve RAM takviyesi yapmak istiyorum alacağım RAM kaç Mhz olmalı ve CL değeri kaç olmalı ?

Bence boşa para harcamış olursun, anakartın eskiyse işlemcinde eskidir. Ben core 2 duo sisteme 1 gb ram koydum zaten internete girmeye yarar anca artık. Ama dersenki öner eski yeni anakartlardaki özelliğe göre mhz'i otomatik ayarlar ama senin Ram'in mhz'ini bilmediğimiz için bişey öneremeyiz. Bence illaki alacağım dersen aynı modelini al belleğin, üstünde bi etiket olur orda yazan modelin aynısını al uyuşmama riski olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Benim eski sistemimde 2 GB (HiLevel) 667 MHz CL5 bellek vardı. TF2 kasıyordu (7100 GS ile). Elimde olan 512 MB (markasız) 667 MHz CL5 belleği taktıktan sonra oyun birazcıcık daha akıcı oldu. Sanırım o anakart sadece DDR2 destekliyor. Hepsiburada.com'da uygun fiyata DDR2 bellek bulabilirsin.

Bence boşa para harcamış olursun, anakartın eskiyse işlemcinde eskidir. Ben core 2 duo sisteme 1 gb ram koydum zaten internete girmeye yarar anca artık. Ama dersenki öner eski yeni anakartlardaki özelliğe göre mhz'i otomatik ayarlar ama senin Ram'in mhz'ini bilmediğimiz için bişey öneremeyiz. Bence illaki alacağım dersen aynı modelini al belleğin, üstünde bi etiket olur orda yazan modelin aynısını al uyuşmama riski olmaz.
Anakarıtn eski olup olmadığını siz bileceksiniz veya araştıracaksınız. RAM'in MHz değerini de siz bileceksiniz veya araştırıp mesaj yazacaksınız. Yetersiz Cevap nedeniyle ceza aldınız.
Benim eski sistemimde 2 GB (HiLevel) 667 MHz CL5 bellek vardı. TF2 kasıyordu (7100 GS ile). Elimde olan 512 MB (markasız) 667 MHz CL5 belleği taktıktan sonra oyun birazcıcık daha akıcı oldu. Sanırım o anakart sadece DDR2 destekliyor. Hepsiburada.com'da uygun fiyata DDR2 bellek bulabilirsin.
Anakartın DDR3 bellek desteği mevcut.

Alacağın RAM'in maksimum özellikleri: DDR3, 1333 MHz (O.C) 1066 MHz. CL değerinin bir önemi yok. İstediğin değerdeki RAM'i takabilirsin.

En basitinden 2 GB bellek: KINGSTON ValueRAM (KVR13N9S6/2) 2GB DDR3-1333MHz CL9 Bellek - Ürün Kategorileri

Bundan 2 adet alıp Dual Channel yapabilirsin. Bunu takıp yanına eski belleğimi kullanacağım gibi bir fikrin varsa bu fikir, kullanılabilir RAM miktarı sorunu ile suya düşebilir.

Çok teşekkür ederim CL değeri kafamı karıştırıyordu destekler mi desteklemez mi diye bir önemi yokmuş :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı