Foxconn G41MXE sistem format atarken anakart logosunda kalıyor

gxsau5

Centipat
Daha fazla  
RAM
4 GB
Anakart
Foxconn G41MXE
İşlemci
Intel Core 2 Quad Q8400
CD ile Windows 7 format atarken 3. aşamada, yükleme ekranından sonra yeniden başlatılırken anakartın logosunda takılı kaldı. Kapatıp açmayı denedim fakat anakart logosunda kalıyor, bilgisayar açılmıyor. 20 dakikadır bekliyorum. BIOS'a girmeyi deniyorum, olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
CD'nin yazma ve okuma değerleri zaten yavaş oluyor, onun yerine USB ile format USB'si hazırlayıp tekrar deneyin, aynı adımlar zaten. Anakart logosunda o kadar uzun kalması da hiç iyi değil çünkü bozulan anakartlar da logoda takılabiliyorlar...

Windows ISO dosyasını BIOS modunuza göre yazdırdığınıza emin olun.

BIOS boot seçeneğinde ilk sırada flash diskiniz olsun.

Umarım faydalı olmuştur.

BIOS'a erişemiyorum. BIOS pili ve jumper yöntemlerini kullanarak sıfırlamayı denedim ama yine erişemiyorum.
Sadece klavyede delete tuşuna basınca logo gidiyor ve "Press ESC for BBS POPUP" seçeneği çıkyor. ESC tuşuna basınca "Boot Selection Popup menu has been selected" oluyor.
Başka bir tuşa basamadığım in Boot menüsüne de giremiyorum. Yoksa USB bellek kullanarak format atardım.
Ne yapmam lazım?
CD'nin yazma ve okuma değerleri zaten yavaş oluyor, onun yerine USB ile format USB'si hazırlayıp tekrar deneyin, aynı adımlar zaten. Anakart logosunda o kadar uzun kalması da hiç iyi değil çünkü bozulan anakartlar da logoda takılabiliyorlar...
Delete tuşuna basarak farklı bir yere girebiliyorum.
Bileşenlerde formattan önce bir sıkıntı yoktu.
Şunu da eklemek istiyorum. Aynı ekran CD sürücüleri ve HDD sata kablolarını çıkarınca da oluyor, yaşadığım sorundan kaynaklı mı yoksa normalde de böyle mi oluyor?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı