Foxconn G41MXE ve X5460 Sistem

Bilgisayar topluyorum ve elimde şu parçalar var;
*Motherboard: Foxconn G41MXE
*HDD: Seagate 512 GB 7200 RPM
*PSU: Casper 24pin 300 Watt PSU
Alacağım parçalar:
*Xeon x5460+stok fan
* 2x2 1333 MHz DDR3 RAM
*1440x900
Bilgisayarı toplayıp kurduktan 1 ay sonra falan alacağım R7 240 GDDR5 ekran kartım var bir de. Sizce sistem eski cod serisi lol vb oyunlar için ideal midir?

Tüm yorumlara açığım. İstanbul'da oturduğum için buradan bunu alabilirsiniz sağlam yerdir vb. öneriler yapabilirsiniz. Onboard ekran kartı ile sistemi kurduktan sonra sadece word, excel, ödev işlerimi yapacağım. Birde ekran kartımı taktıktan sonra PSU yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240 GDDR5'i sıfır alacaksanız ne kadara alacaksınız, ona göre daha iyi bir ekran kartı önerilebilir ve PSU yetmez çünkü Xeon işlemcilerin TDP oranları yüksek.

R7 240 GDDR5'i sıfır alacaksanız ne kadara alacaksınız, ona göre daha iyi bir ekran kartı önerilebilir ve PSU yetmez çünkü Xeon işlemcilerin TDP oranları yüksek.
120 tdp x5460 ekran kartını akrabadan 190 liraya alacağım. Çok uyguna geliyor ve garantisi var hala. hesaplayınca psu yetiyor aslında ama ne güç çekiyor başka param kuruşu kuruşuna tam yetiyor o yüzden gerekmiyorsa almamayı düşünüyorum. Kesin yetmez mi diyorsunuz.

120 tdp x5460 ekran kartını akrabadan 190 liraya alacağım. Çok uyguna geliyor ve garantisi var hala. hesaplayınca psu yetiyor aslında ama ne güç çekiyor başka param kuruşu kuruşuna tam yetiyor o yüzden gerekmiyorsa almamayı düşünüyorum. Kesin yetmez mi diyorsunuz.
Hocam birde galiba eski bir PSU o tam verimli çalışamaz sırf para vermeyeceğim diye sıkıntı çıkarmayın başınıza en azından 220'ye High Power'ın 500W Eco PSU'sunu alın hem yavaş yavaş elektriği daha az tüketecek.
Ve evet muhtemelen o PSU'nun verimliliği düşmüştür o yüzden besleyemez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı