Çözüldü Foxcoon G41MD anakart i3 i5 i7 gibi işlemcileri destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

frtzngn6565

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, elimde foxcoongg41 MD ana kart var fakat i3 i5 i7 destekli midir bilmiyorum. Biraz yardımcı olun sitesine baktım anlamadım. Bir de Radeon HD 4650 ekran kartım var. Dual Core 3.06 GHz işlemci. Sizce bu sisteme en iyi işlemci ve ekran kartı ne takılabilir en iyileri hangileridir. 4 GB DDR3 RAM var. LoL'de akıcı ve mükemmel oynamak için en iyi işlemci ve ekran kartı tavsiyesi ne alabilirim? Sadece League of Legends oynuyorum.

Çözüm
Gerçekten çok teşekkür ederim dostum. İyi bayramlar.

Bunu mu alsam daha mantıklı olur yoksa Q9400 mü sence?

Q9400 çünkü hem 4 çekirdek hem de soketine uygun. O işlemcinin performansı idare eder ama GTA 5 gibi oyunlarda aynı FPS'yi alırsın ama o işlemcide dokularun geç yüklenmesi gibi gıcık sorunlarla karşılaşırsın. Senin anakartın 775 soket destekliyor. Ya Xeon alacaksın ya Quad. Xeon'lar biraz uğraştırır, BIOS modlama işlemci modlama ısınma gibi sorunları var. Senin şu an o anakartta kullanacağın en iyi işlemci Q9400. RAM'ı 8 yap + GT1030. tertemiz dertsiz tasasız oynamana bak.
Ekleme; beğendiğin işlemcilerin kaç soket olduğunu Intel'in sitesinden bak. LGA775 olan işlemcileri takabilirsin o anakarta yanlızca.
Q9400 çünkü hem 4 çekirdek hem de soketine uygun. O işlemcinin performansı idare eder ama GTA 5 gibi oyunlarda aynı FPS'yi alırsın ama o işlemcide dokularun geç yüklenmesi gibi gıcık sorunlarla karşılaşırsın. Senin anakartın 775 soket destekliyor. Ya Xeon alacaksın ya Quad. Xeon'lar biraz uğraştırır, BIOS modlama işlemci modlama ısınma gibi sorunları var. Senin şu an o anakartta kullanacağın en iyi işlemci Q9400. RAM'ı 8 yap + GT1030. tertemiz dertsiz tasasız oynamana bak.
Ekleme; beğendiğin işlemcilerin kaç soket olduğunu Intel'in sitesinden bak. LGA775 olan işlemcileri takabilirsin o anakarta yanlızca.
Çok teşekkür ederim. Peki benim ram slotum 2 tane 2 tane 4 gb 1333mhz mi taksam daha iyi olur yoksa 1 tane 8gb 1333 mhz mi. İkiside bana aynı hızı mı verecekler

Çok teşekkür ederim. Peki benim RAM slotum 2 tane 2 tane 4 GB 1333MHz mi taksam daha iyi olur yoksa 1 tane 8 GB 1333 MHz mi? İkisi de bana aynı hızı mı verecekler.

4x2 GB yapın, zaten her anakart her 4 GB DDR3 RAM'ı çalıştıramıyor. Mecburen 4x2 GB yapacaksınız. Hem çift kanal olduğu için ufacık bir performans artışı olur. Anakartınız maksimum 8 GB RAM destekliyor.

Peki kardeşim birşey soracağım.Ghz değeri 2.40 dediğin işlemcinin.Benimkinin 3.06 .Fakat senin dediğin 4 çekirdek benim 2 çekirdek.Ghz değerleri çok önemli değil sanırım ?

Geri
Yukarı