FPS düşüklüğü

Heyyo

Decapat
Son zamanlarda bilgisayarımda bir FPS düşüklüğü başladı. Nedenini henüz anlamış değilim. Termal macun şu an kurumuş fakat bunun son zamanlarda olması tuhaf sanırım. Sonuç olarak termal macun bir anda katılaşmıyor. Acaba NVIDIA ayarlarında vb. mi sıkıntı var dedim. Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcıları kısmından NVIDIA'yı kapatıp o şekilde oyuna girdim fakat FPS yine aynı idi ya da çok bir değişim göremedim bu tuhaf mı? Intel kullanılınca FPS düşmesi gerekmez mi? Ekran kartım 940M işlemci Intel i5 6200U. Yardım edebilecek var mı?

Termal macun yavaş yavaş kurusa bile işlevini yitirene kadar çok ısınma sorunu çıkarmaz. Ancak tamamen kurumuş ise FPS düşüklüğü ısınmadan olabilir. Eğer oyuna ilk girişinde yüksek zaman ilerledikçe FPS düşüyorsa ısınma sorunu olabilir.

Bir de oyunları yüksek performanslı NVIDIA grafik işlemcisinde başlatmayı deneyin.

Normalde sanırım Recep abinin Technopat'ta olan bir videosunda göstermişti denetim masasından uygulamaları ne ile açtığına bakmayı. Normalde oyunu 940 m ile açıyor gözüküyordu galiba bu yazılandaki gibi grafik işlemci ile açılınca sorunum sanırım düzeldi bu ayar buga falan girmiş olabilir mi acaba? Artık normal açınca da sıkıntı ortadan kalktı sanırım. Manuel olarak NVIDIA işlemcisi ile açınca ayar kendine geldi sanırım. Yanlışım varsa kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı