Çözüm FPS oyunlarındaki düşük performansı yükseltmek için ayarlar

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lquex

Centipat
Daha fazla  
Başlıktan da anlayacağınız üzere bilgisayarımı aldığımdan beri hayrını göremedim. Total 8K FPS oyunlarını oynamışımdır bu zamana kadar. İnternet kafede oynarken CS:GO'da global FACEIT'te 10 leveldim. Ne olduysa PC'yi aldıktan sonra oldu. Yeni sistemimle evde oynarken 3 levele kadar düştüm istediğim gibi peekler atamıyorum rakiplerim sanki beni daha önce görmüş gibi vuruşlar atıyordu, ekranımda karakterler titriyor gibiydi, çoğu forumlara baktım herkes derdi olana git aim çalış, sen noobsun olur böyle şeyler tarzı şeyler paylaşmış. Bugün gerçekten halletim sorunumu. Öncelikle deneyip denememek size kalmış. Sağdan soldan izlediğim videolarla forumlardan ne kaptıysam ona göre deneme yanılma yöntemiyle yaptım sonunda sorunumu çözdüm. Eğer PC'den anlayan hocalarımız var ise yanlış olan yerleri detaylıca belirtsinler.

CSM: Disable.
OS type: Other OS (Windows ve anakart UEFI destekli nasıl oluyorsa UEFI de sistemim kasıyordu.)
Advenced\Trusted Computing\SHA256 PCR bank: Disable.
SATA port enable: Disable.
HD Audio Controller: Disable (harici ses kartın yoksa kapatma)
Serial port: Disable.
ErP Ready: Enable(S4+S5)
ReSize BAR: On.
CPU PCI-e aspm mode Control: Disable.

Son olarak boot option 1 bölümünde Windows UEFI yerine NVMe M.2 SSD olarak çekmiştim. Daha sonra sorunum çözüldü.
Yanlış olan yerler varsa düzeltelim.
Deneyip sorunu çözülenler yorumlarda belirtin.

Başlıktan da anlayacağınız üzere bilgisayarımı aldığımdan beri hayrını göremedim. Total 8K FPS oyunlarını oynamışımdır bu zamana kadar. İnternet kafede oynarken CS:GO'da global FACEIT'te 10 leveldim. Ne olduysa PC'yi aldıktan sonra oldu. Yeni sistemimle evde oynarken 3 levele kadar düştüm istediğim gibi peekler atamıyorum rakiplerim sanki beni daha önce görmüş gibi vuruşlar atıyordu, ekranımda karakterler titriyor gibiydi, çoğu forumlara baktım herkes derdi olana git aim çalış, sen noobsun olur böyle şeyler tarzı şeyler paylaşmış. Bugün gerçekten halletim sorunumu. Öncelikle deneyip denememek size kalmış. Sağdan soldan izlediğim videolarla forumlardan ne kaptıysam ona göre deneme yanılma yöntemiyle yaptım sonunda sorunumu çözdüm. Eğer PC'den anlayan hocalarımız var ise yanlış olan yerleri detaylıca belirtsinler.

CSM: Disable.
OS type: Other OS (Windows ve anakart UEFI destekli nasıl oluyorsa UEFI de sistemim kasıyordu.)
Advenced\Trusted Computing\SHA256 PCR bank: Disable.
SATA port enable: Disable.
HD Audio Controller: Disable (harici ses kartın yoksa kapatma)
Serial port: Disable.
ErP Ready: Enable(S4+S5)
ReSize BAR: On.
CPU PCI-e aspm mode Control: Disable.

Son olarak boot option 1 bölümünde Windows UEFI yerine NVMe M.2 SSD olarak çekmiştim. Daha sonra sorunum çözüldü.
Yanlış olan yerler varsa düzeltelim.
Deneyip sorunu çözülenler yorumlarda belirtin.

Hz ile bir ilgisi olabilir mi acaba?
(pardon ben sadece başına baktım performansla alakalı birşey değil bu tabikide geç görüyorum yazdın diye direk bu geldi aklıma)

Yeni konular

Geri
Yukarı