FPS testi videolarındaki değerler gerçektekiyle aynı olmuyor

meftun_1

Hectopat
Bir örnek vererek açıklamak istiyorum: Bir oyunun benchmark testini izlerken videodaki kişinin aldığı FPS 40-45 arası ve herhangi gibi bir takılma olmadan sanki 60 FPS de oynuyormuş gibi oyun yağ gibi akıyor. Ancak ben oyuna girip aynı FPS değerlerini aldığımda oyunda gerçekten bir FPS düşüklğü olduğunu, oyunun akıcı olmadığnı anlıyorum. Bunun sebebi nedir? Videodaki kişi ile aynı yenileme hızına sahip olduğumuzu varsayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
O videolar render işlemlerinden ve daha bir çok nicesi video sıkıştırma tekniklerinden geçerek sosyal medyaya yükleniyor. O yüzden normal.

Bir örnek vererek açıklamak istiyorum: Bir oyunun benchmark testini izlerken videodaki kişinin aldığı FPS 40-45 arası ve herhangi gibi bir takılma olmadan sanki 60 FPS de oynuyormuş gibi oyun yağ gibi akıyor. Ancak ben oyuna girip aynı FPS değerlerini aldığımda oyunda gerçekten bir FPS düşüklğü olduğunu, oyunun akıcı olmadığnı anlıyorum. Bunun sebebi nedir? Videodaki kişi ile aynı yenileme hızına sahip olduğumuzu varsayın.

Vide kaydını alan kişi YouTube'da paylaşmadan önce videoyu renderlıyor ve 1K FPS de olsa 60 FPS renderlandığı için monitör tazeleme hızının da önemi kalmıyor.

Videoyu izlerken fareyi ve klavyeyi kullanmadığın için input lagı hissetmiyorsun. Sende aynı durum olunca kendin oynadığın için input lagı hissediyosun olay bundan ibaret. FPS düştükçe lag artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı