FPS'nin gecikmeye etkisi

244012

Hectopat
Makaleler
7
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda gördüğüm kadarıyla düşük gecikme ayarı yüksek fps ile oynayanlara iyi etki ediyor. Ama v-sync kullanılmadan fps limiti koymak en az gecikmeyi sağlamış. Önceki cümledekilerle birlikte düşük gecikme ayarını açınca kapalı halinden yüksek değerler ortaya çıkmış. En düşük gecikme için v-sync kullanmayıp FPS sabitlemek gerekiyor gibi duruyor.

En az gecikme için yüksek FPS değeri değil de stabil yüksek FPS denmesi gerekiyor. Ya da stabil düşük FPS denmesi gerekiyor.

O zaman bu modlar pek yararlı gibi durmuyor.
Ben mi yanlış düşünüyorum?
Sizce yararlı mı?

Son düzenleme:
Videoyu izlemedim ama, ekran kartının VRAN'lara ulaşması, işlemcinin chipset ve RAM'a ulaşması vs. zaman alıyor. Ayrıca zorlayan oyunlarda çok yük bindiği için bilgilerin işlenmesi uzun sürüyor ve bu da gecikmeye yol açıyor. Mesela FPS 60'a sabitlersen ve bilgisayarın o oyunda normalde 90 FPS alıyorsa, gecikme süresi daha az olacak. Ama FPS 60 olacak. Disklerde de aynısı var.

Videoyu izlemedim ama, ekran kartının VRAN'lara ulaşması, işlemcinin chipset ve RAM'a ulaşması vs. zaman alıyor. Ayrıca zorlayan oyunlarda çok yük bindiği için bilgilerin işlenmesi uzun sürüyor ve bu da gecikmeye yol açıyor. Mesela FPS 60'a sabitlersen ve bilgisayarın o oyunda normalde 90 FPS alıyorsa, gecikme süresi daha az olacak. Ama FPS 60 olacak. Disklerde de aynısı var.
Dediğim gibi v-sync ve düşük gecikme modu kullanmayıp FPS sabitlemek en iyisi gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı