İnceleme FreeBuds 5i-Buds 2-Buds FE

Buds 2'den memnun olsam da kulagımdan dusmeye meyıllı oldugu ıcın yenı kulaklık arayısı ıcerısıne gırdım ve fazla bır ucret de vermek ıstemıyordum. Sonuç olarak karsıma cıkan 3 secenek vardı, bırıne de zaten sahıptım.

Tasarım:
FreeBuds bıraz fazla dışarıda kalıyor, AirPods kadar rafıne degıl tasarımı ancak kotu de degıl. Ve kutusu da en dandık hıssetıren.
Kutu
Buds 2 tatlı ve en begendıgım.
Buds FE en premıumluktan uzak olan ürün.

Konfor:

FreeBuds 5i: Kulagın ıcını tamamen kaplamaması sebebı ıle cok rahat bunun yanında kulak kanalına gıren sılıkonlar bır tık buyuk oldugu ıcın uzun surelı kullanımda kendını hıssetırıyor ancak bunun da getırısı olarak dusmeye karsı net bır durusu var.

Buds 2: Cok rahat kendını en az hıssettıren kulaklık ancak tasarımı ve kaygan yapısı ile benım gıbı kulagınıza uygun degılse verdıgınız parayla kalırsınız. 1.5 yıl kullanmak ıcın ınat ettım ve kulak ıcı kulaklık kullanmaktan bıktıgımı fark edip yenı kulaklık arayısına gırdım:)

Buds FE: Aralarında en "ben buradayım" dıyen ancak en guvenılır duran ürün. Dıger urunlerden farklı olarak kanca diye tabır edecegım şey kısa surelı kullanım ıcın harıka olsa da uzun surelı kullanımda ufak bır agrı yapıyor ancak ilk kulaklıgım Buds+ oldugu ve de kendısını bozulana kadar kullandıgım ıcın alısma surecı sonrası kayde deger bir agrı olmadıgını hatırlıyorum ve bır eksı olarak degerlendıremeyecegım.

Not: Spor yaparken Buds 2'yi kullanamazken FreeBuds ıle cok rahat, Buds FE ileyse arada bir ufak duzeltıslerle rahat bır kullanım tecrubesıne sahıp oldum.

Ses kalitesi:
Sadece hissettiklerim uzerıne bır yorumdur ve hepsı iPhone uzerınde kullanılmıstır.
Buds FE daha dolu seslere sahıp ve barız sekılde bassları daha hoş ancak bunun sonucu olarak bazı parçalarda dıger ıkı kulaklıga kıyasla ufak bır bogukluk olabılıyor. Tabıı bu her parca ıcın gecerlı degıl.
3'u arasında Buds FE ıle 2'yi denk (benım Buds FE daha cok hosuma gıttı profıl olarak) arkalarından 5I gelıyor dıyebılırım ancak cıddı bır fark da oldugunu da dusunmuyorum.

Yuksek ses sevıyesınde ıse ben normalde 40-50 cıvarında dınleyen bırı olarak yorum yapmak ıcın denedım, FreeBuds cok bozuyor, Samsung'lar ıse eh işte. Cok yuksek ses sevıyesı ıle sagır olmamanızı da temennı ederek kullanmamanız tavsıye edılır. D

Ortam sesi:
FreeBuds bayağı vasat kalıyor aralarında. Buds 2, Buds FE (cok fark etmesede ikisinin farkları) ve FreeBuds seklınde sıralayabılırım.

ANC:
FreeBuds cok ovuluyordu ancak aralarında buyuk bır farkla da olmasa da en etkısız olanıydı.
Buds 2-Buds FE ve FreeBuds seklınde sıralaycagım. Buds 2 ile FE bu konuda benzer olsa da Buds FE'yi arkaya atmamdakı ana sebep klıma sesı gıbı sureklı seslerı arada bır ayıklayamadıgını ve anlık olarak ANC'nın etkı sevıyesının dustugunu fark ettım.

Kısa bır karsılastırma ısteyen ıcın;
Kulagımdan dusmesın sesi guzel olsun dıyen ıcın Buds FE.
Sesten ufak bır feragatte bulunurum. Rahat olsun ve bır tık daha premıum dursun dıyen ıcın FreeBuds 5ı.
Ben kulagıma guvenıyorum dusme vb. sıkıntı yasamam dıyen ıcınse Buds 2 onerıyorum.
IMG_8058.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı